Grand Theft Auto 6: data premiery i szczegóły gry

Take-Two Interactive ujawnia plany dotyczące daty premiery Grand Theft Auto 6

Take-Two Interactive w końcu rzuciło trochę światła na datę premiery Grand Theft Auto 6. Firma macierzysta Rockstar Games ogłosiła niedawno swoje wyniki finansowe za rok fiskalny 2023, potwierdzając wyższe niż oczekiwano rezerwacje netto w wysokości 5,3 miliarda dolarów.

Take-Two ma jeszcze większe plany na rok podatkowy 2025 (od kwietnia 2024 do marca 2025), przewidując aż 8 miliardów dolarów w rezerwacjach netto w okresie 12 miesięcy. Opisując rok fiskalny 2025 jako „bardzo wyczekiwany rok dla firmy”, Take-Two wyda „kilka przełomowych tytułów” między 1 kwietnia 2024 a 31 marca 2025. Firma prawie na pewno ma na myśli Grand Theft Auto 6, które może rozpocząć się już w kwietniu przyszłego roku.

„Rok podatkowy 2025 jest bardzo wyczekiwanym rokiem dla naszej firmy” — wyjaśnia Take-Two. „Przez kilka ostatnich lat przygotowywaliśmy naszą firmę do wydania niezwykle solidnego zestawu projektów, które naszym zdaniem doprowadzą naszą firmę do jeszcze większego sukcesu.

„W roku fiskalnym 2025 spodziewamy się wejść w nową erę, wprowadzając kilka przełomowych tytułów, które naszym zdaniem wyznaczą nowe standardy w naszej branży i umożliwią nam osiągnięcie ponad 8 miliardów dolarów rezerwacji netto i ponad 1 miliarda skorygowanych nieograniczonych przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej”.

Ponieważ GTA 6 zostanie uruchomione w ciągu najbliższych dwóch lat, jest wysoce prawdopodobne, że Rockstar oficjalnie zaprezentuje grę w 2023 roku.

GTA 5 zostało ogłoszone prawie dwa lata przed premierą we wrześniu 2013 roku, więc nie zdziw się, jeśli Rockstar zadebiutuje zwiastun tego lata.

Oczywiście wiemy już trochę o kolejnym Grand Theft Auto, po ogromnym przecieku z zeszłego roku.

Sądząc po przeciekach, wygląda na to, że nowe Grand Theft Auto odbędzie się w Vice City i będzie zawierało grywalne postacie męskie i żeńskie. W jednej scenie pokazano postacie rabujące restaurację, co potwierdza wcześniejsze doniesienia o dynamice w stylu Bonnie i Clyde. Kolejny wyciek sugeruje, że Grand Theft Auto 6 będzie zawierać wiele pasków wyścigów drag, a także co najmniej jedną farmę.

Źródło: Express.co.uk