Ogłoszenie zwiastuna GTA VI: ceny akcji Take-Two rosną

Wiadomość, która wywołuje dreszcze wśród fanów gier wideo

Take-Two Interactive Software, spółka matka Rockstar Games, odnotowała w środę nagły wzrost cen swoich akcji podczas notowań przedsesyjnych. Producent gier wideo zaobserwował wzrost o 9,4% po zatwierdzeniu długo oczekiwanej szóstej odsłony popularnej gry „Grand Theft Auto”.

Fani długo czekali na to nowe dzieło. Minęło 10 lat od premiery gry GTA V przez Rockstar Games. Krążyło wiele plotek zapowiadających start szóstej edycji, a potwierdzenie nadeszło w tym tygodniu.

Ogłoszenie zwiększające akcje Take-Two

Rockstar Games ujawniło, że w grudniu zaprezentuje długo oczekiwany zwiastun GTA VI. Według CNBC w związku z tak dużymi oczekiwaniami cena akcji spółki natychmiast wzrosła. Zbliżające się pojawienie się kolejnej części serii gier GTA sugeruje przyszły wzrost ich liczby po wydaniu gry.

Rockstar Games ogłosiło także, że premiera zwiastuna GTA VI w przyszłym miesiącu będzie uczczeniem 25-lecia firmy. Firma wyraziła wdzięczność kibicom i graczom, którzy wspierają ją od lat.

„Dzięki niesamowitemu wsparciu naszych graczy z całego świata mieliśmy okazję stworzyć gry, które naprawdę nas pasjonują – bez Was nic z tego nie byłoby możliwe i jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za udostępnienie tę podróż z nami” – stwierdził Rockstar Games w oświadczeniu.

Dodała: „Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc ogłosić, że na początku grudnia udostępnimy pierwszy zwiastun kolejnej części Grand Theft Auto. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami tymi doświadczeniami przez wiele lat.”

Wydanie zwiastuna potwierdza szóstą część

Reuters podał, że rychła premiera zwiastuna kończy niekończące się spekulacje na temat GTA VI. Dziś fani wreszcie mają ostateczną odpowiedź na pytanie, czy GTA VI istnieje i kiedy zostanie wydane.

Wreszcie w 2011 roku ogłoszono „Grand Theft Auto 5”, a wydano je w 2013 roku, a wkrótce ukaże się kolejna część, aby uczcić dwudziestą piątą rocznicę powstania gry.

Zdjęcie: trenchophotography/Unsplash

Źródło: www.bing.com