Ogłoszenie Grand Theft Auto VI już wkrótce (raport)

Nowe ogłoszenie od Rockstar Games

Jak doniósł w poniedziałek Bloomberg, Rockstar Games planuje ogłosić w tym tygodniu ogłoszenie dotyczące premiery „Grand Theft Auto VI”. Firma planuje także wypuścić w grudniu zwiastun nowej odsłony popularnej serii gier wideo, aby uczcić 25-lecie serii.

Ta nowa zapowiedź może zapowiadać jedną z największych premier lat 2020. Rzeczywiście, „Grand Theft Auto V”, wydany w 2013 roku, sprzedał się w ponad 185 milionach egzemplarzy i zajmuje drugie miejsce pod względem sprzedaży gier wideo, zaraz za „Minecraftem”.

Nowa odsłona serii „Grand Theft Auto”.

Gra, której akcja rozgrywa się w parodii Los Angeles, zatytułowana „Los Santos”, dała także początek niezwykle popularnej grze „Grand Theft Auto Online”.

Rockstar notorycznie milczy w kwestii nowych części „GTA”, a szczegółów na temat gry jest niewiele. Hakerzy opublikowali jednak nagrania i zdjęcia z „Grand Theft Auto VI” z 2022 r., które Rockstar potwierdził później jako autentyczne. Elementy te ostatecznie potwierdzają wieloletnie spekulacje, że akcja gry będzie rozgrywać się w parodii Miami na Florydzie, które służy jako sceneria dla gry „Grand Theft Auto: Vice City” z 2002 roku.

Najważniejszy moment roku

Podczas gdy akcja „Vice City” rozgrywa się w 1986 roku i służyła głównie jako satyra na ekscesy dekady, a także hołd dla remake’u „Scarface” z 1983 r., „GTA VI” rozgrywa się w nowoczesnej, współczesnej scenerii. Podobnie jak „GTA V” ”, następcę wydanej w 2004 roku „Grand Theft Auto: San Andreas”, której akcja rozgrywała się na początku lat 90-tych.

Wyciek doprowadził do udostępnienia ponad 90 filmów i zdjęć z gry. Ostatecznie za włamanie w Londynie skazano dwóch nastolatków.

Źródło: www.thewrap.com