Odkryj nowości w Grand Theft Auto 6 w Vice City!

Grand Theft Auto 6 planuje przywrócić Vice City w centrum uwagi, a miasto inspirowane Miami będzie ekscytujące, gdy będzie można je zobaczyć dzięki nowoczesnej grafice. W Grand Theft Auto 6 można spodziewać się wielu różnych funkcji, ale jednym z najbardziej oczekiwanych aspektów gry jest to, jak wciągający będzie świat.

Odnowione zanurzenie

Z biegiem lat Rockstar wzniósł się na nowy poziom dzięki swoim bogatym i dobrze wykonanym światom. GTA 5 i Red Dead Redemption 2 to najnowsze przykłady głębi światów gier Rockstar, co stwarza ogromne oczekiwania w stosunku do GTA 6. Według wczesnych raportów Vice City już wydaje się ogromną mapą i jednym z najlepszych sposobów uczynienie świata naprawdę żywym oznacza pozbycie się pozorów i uczynienie świata tak możliwym do eksploracji, jak to tylko możliwe.

Totalna eksploracja

Pomimo realistycznego charakteru miast z poprzednich tytułów GTA, istnieje tylko kilka budynków, do których gracze mogą wejść i eksplorować. Sklepy fryzjerskie, kluby ze striptizem, sklepy spożywcze i sklepy odzieżowe to główne typy budynków, do których gracze mogą wejść, ale ekscytujące byłoby posunięcie tego jeszcze dalej. Wszystko inne wokół tych budynków jest tylko pozorem i jeśli GTA 6 naprawdę chce zwiększyć immersję, koniecznością jest wyprawa do innych typów budynków.

Otwarcie nowych perspektyw eksploracji

Do tej pory budynki, do których gracze mogli wejść, na ogół służyły określonemu celowi. Niezależnie od tego, czy chodzi o zakup amunicji i broni, nowe ubrania, czy strzyżenie, każdy budynek odgrywa określoną rolę w rozgrywce. Jednakże byłoby fascynujące, gdyby GTA 6 odeszło od tego i umożliwiło eksplorację budynków, które tak naprawdę nie służą żadnemu głównemu celowi. GTA 6 może ulepszyć markę na wiele sposobów, a odkrywanie Vice City w każdym zakątku byłoby ogromnym krokiem naprzód.

Wejście do budynku tylko dlatego, że gracz czuje, że naprawdę wniosłoby realizm do GTA w najlepszym wydaniu. Jasne, to wydaje się dość wymagające pytanie, ale Rockstar pracuje nad GTA 6 już od jakiegoś czasu, więc zawsze jest możliwe, że będzie tam przynajmniej coś zbliżonego do tego typu dogłębnego otwartego świata – Rockstar zrobił to niesamowicie dobrze z Red Dead Redemption 2. Może nie wszystkie budynki da się zwiedzać, ale wydaje się, że jest co oglądać.

Odnowienie franczyzy

Niedawno spółka-matka Rockstar, Take-Two Interactive, potwierdziła, że ​​premiera GTA 6 planowana jest na jesień 2025 roku. GTA 5 zawierało więcej szczegółów na mapie i znacznie więcej do odkrycia niż Red Dead Redemption 2, ale to drugie przynajmniej się sprawdziło że niemal całkowity poziom eksploracji był możliwy. Mając tak wiele nadziei na grę, Rockstar musi się upewnić, że GTA 6 znacząco przekształci serię. Już na podstawie zwiastuna grafika wygląda na duże ulepszenie, więc fascynujące będzie zobaczenie, jak zmieniły się również mechaniki rozgrywki.

Jest jasne, że GTA 6 będzie kluczowym momentem dla serii, a otwarcie Vice City na wszelkiego rodzaju eksplorację może być wisienką na szczycie i tak już fascynującego świata. Od sklepów spożywczych po stadiony sportowe, możliwość zapuszczenia się do Vice City w jak największym stopniu może przenieść GTA 6 na zupełnie nowy poziom otwartego świata.

Źródło: gamerant.com