Odkryj 10 lat Grand Theft Auto 5

Wczoraj minęło 10 lat od premiery GTA 5 na PS3 i Xbox 360. Rocznica stanowiąca kamień milowy w najnowszej historii gry, obejmująca ponad 160 milionów sprzedanych egzemplarzy, entuzjastyczne recenzje i niekończące się kontrowersje ze strony dewelopera Rockstar Games i jego spółki macierzystej firma Take-Two. Popularny tryb wieloosobowy, GTA Online, nadal wytrzymuje próbę czasu, ponieważ Rockstar stale dodaje nowe aktualizacje i zawartość.

GTA 6 w przygotowaniu

Ponieważ Rockstar pracuje nad GTA 6, a Take-Two sugeruje, że gra mogłaby zostać wydana już w przyszłym roku, jest to doskonały czas na podsumowanie osiągnięć, błędów i przemyśleń związanych z GTA 5.

Doświadczenie wirtualnej rzeczywistości GTA 5

Dziesięć lat temu opublikowaliśmy naszą pierwszą recenzję GTA 5, po której nastąpiło wielokrotne przejście gry. Nasz ekspert VR, Ian, odkrył mod, który pozwala na grę w GTA 5 od podstaw i na koniec w wirtualnej rzeczywistości rzeczywistości i dobrze się bawił podróżując po Los Santos na pełnych obrotach. Jak stwierdził Ian na swoim blogu, do bezproblemowego uruchomienia moda potrzebny jest mocny komputer PC. Na szczęście firma Digital Foundry sprawdziła wersję GTA 5 na komputery PC i była w stanie określić najlepszą konfigurację sprzętową gry.

Wspólne opinie

GTA 5 wywołało wiele przemyśleń, nie tylko ze strony technicznej. Cyniczny humor i satyra wywarły wrażenie, ale także podzieliły opinie na temat ich zastosowania i wpływu. Tymczasem GTA Online zostało okrzyknięte jedną z najlepszych gier wieloosobowych tej dekady. Ciągle odkrywane są tam ekscytujące historie, jak na przykład napad na Diamond Casino, który po sześciu latach oczekiwania otworzył swoje drzwi dla graczy.

Burzliwe relacje z modderami

Relacje pomiędzy Take-Two a modderami były często burzliwe. Firma wysłała prywatnych detektywów do moddera, aby odwieść go od pracy nad modem o nazwie FiveM, który dodał alternatywną opcję gry online. Take-Two zaangażowało się także w banowanie wielu innych modów, począwszy od dodatkowych map po rozmowy z NPC-ami napędzanymi sztuczną inteligencją. Jednak niedawno Rockstar ogłosił, że zatrudnił grupę modderów stojących za FiveM, którzy wcześniej mieli zakaz grania w GTA 5 i GTA Online.

Przyszłość GTA 5

To było naprawdę pełne wydarzeń dziesięć lat dla GTA 5. Czy jego trwałość utrzyma się przez kolejne dziesięć lat? Tylko czas powie.

Źródło: www.bing.com