Od Bigfoota po ducha Big Smoke’a — fani GTA dzielą się swoimi ulubionymi mitami


Grand Theft Auto to jedna z najbardziej lubianych serii gier, zwłaszcza że trzecia część zwiastowała przejście do 3D. Pionierskie otwarte światy, z dużymi mapami, na których znajdowało się wielu NPC według ich własnych skryptów, te gry były wystarczająco duże, aby zawierać pisanki, sekrety i tajemnice.


Podczas gdy GTA 3 zawierało sporo sekretów, takich jak Ukryty Znak („Nie powinieneś być w stanie się tu dostać, wiesz”), a Vice City zawierało prawdziwe jajko znalezione w ukrytym pokoju, do którego dotarcie wymagało trochę parkour , to San Andreas wydawało się naprawdę pełne sekretów i tajemnic, ponieważ była to zdecydowanie największa z dotychczasowych gier. Ostatnio fani wspominają niektóre z ich ulubionych mitów z „dawnych czasów” na subreddicie GTA.

WIDEO DNIA GRACZÓW

Powiązane: Chciałbym GTA Set w Hong Kongu

Jednym z najczęściej cytowanych mitów w tym wątku był Duch Big Smoke’a. „Duch Big Smoke’a w pałacu cracku” – napisał Redditor, którego komentarz zebrał najwięcej głosów w wątku. „Przysięgam, kiedy byłem dzieckiem, odwróciłem CJ i zobaczyłem, że coś biegnie. Niezależnie od tego, czy mój umysł płatał mi figle, czy nie, po tym szybko opuściłem ten pałac”. Ten komentarz przypomniał fanom, jak wiele „upiornego gówna” zawiera San Andreas.

Duch Big Smoke’a odnosi się do mitu, który rozwinął się z wielu plotek, że dziwne rzeczy można było zobaczyć w Crack Palace Big Smoke’a po misji „Koniec kolejki”. Gracze opowiadali historie o słyszeniu głosów, widzeniu cienistych postaci i wyłączaniu świateł i NA.

Potem pojawiły się doniesienia o dziwnych światłach i ogólnej przerażającej atmosferze panującej w bardziej wiejskich częściach San Andreas. Przejawiało się to również w doniesieniach o samochodach-widmach i Wielkiej Stopie pojawiających się w miejscach takich jak Back o Beyond. Istnieją teorie na ten temat, a fani twierdzą, że te samochody-widma zostały po prostu umieszczone na wsi przez Rockstar, aby pomóc graczom się wydostać, podczas gdy niektóre mogły zostać zrzucone na wzgórza, przez co się stoczyły.

Jeden z komentatorów ubolewał nad godzinami marnowanymi na takie mity. „Człowiek” – napisali. „Gdybyście tylko wiedzieli, ile godzin spędziłem na szukaniu Bigfoota na PS2 w moich podstawowych czasach. Teraz, kiedy jestem starszy, zobaczyłem, że to banda modderów na PC”.

Chociaż minęło trochę czasu, odkąd takie mity krążyły po forach iw sypialniach, mamy nadzieję, że w następnej części pojawią się niewyjaśnione wydarzenia, ponieważ każdy lubi dobry mit lub tajemnicę, które tylko czekają, by się nimi podzielić.

Dalej: Master Chief stał się czymś więcej niż maszyną w Halo 343Źródło : https://www.thegamer.com/bigfoot-big-smoke-ghost-gta-fans-favourite-myths/