Obecność Bonnie Crombie na piątkowych modlitwach w Mount Mosque – bayobserver.ca Hamilton, Burlington i GTA

Wyścig o przywództwo Partii Liberalnej Ontario już zapowiada się bardzo zaciekle. Zdeklarowanymi przeciwnikami burmistrz Mississauga, Bonnie Crombie, są Nathaniel Erskine Smith, poseł liberałów z Beaches-East York, Ted Hsu, poseł liberałów z Kingston and the Islands, Yasir Naqvi, poseł z Ottawa Center i Adil Shamji, poseł liberałów z Don Valley East.

Imponujące zgromadzenie w Mountain Masjid

Bonnie Crombie została powitana przez ponad 3000 wiernych w Mountain Masjid w Hamilton w zeszły piątek. Przez ostatnie kilka dni przemierzała południowe Ontario, zatrzymując się w Richmond Hill, Windsor i Sudbury.

Wyjątkowy proces głosowania

Głosowanie na przywództwo Partii Liberalnej odbędzie się w ciągu dwóch dni, w sobotę 25 i 26 listopada 2023 r. Członkowie Partii będą mieli wtedy możliwość uszeregowania kandydatów w kolejności preferencji. Zwycięzca zostanie ogłoszony tydzień później, w sobotę, 2 grudnia 2023 r.

Ważne: Daty i procedury do zapamiętania

Termin rejestracji kandydatów upływa we wtorek 5 września 2023 r. Kandydaci muszą uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości 100 000 USD oraz zwrotną kaucję w wysokości 25 000 USD. Nowi członkowie mogą dołączyć do poniedziałku 11 września 2023 r., podczas gdy liberalni studenci mają czas do 26 września.

Nadchodzące debaty

Partia planuje również przeprowadzić co najmniej pięć debat w całej prowincji. Daty i miejsca tych debat zostaną podane w późniejszym terminie.

Źródło: www.bing.com