Obawy fanów Grand Theft Auto 6 dotyczące „przebudzonej” kultury

Grand Theft Auto 6: większa wrażliwość kulturowa

Doniesienia sugerują, że gra Grand Theft Auto będzie „bardziej wrażliwa kulturowo”. Niektórzy fani Grand Theft Auto wydają się martwić, że gra zostanie zniszczona przez zbytnie „przebudzenie” po potwierdzeniu gry na początku tego tygodnia.

Seria gier zasłynęła z prymitywnego humoru i skrajnej przemocy, a Rockstar Games przez lata wykorzystywało satyryczne komedie skierowane do niemal każdej możliwej grupy społecznej. Gry są również uwielbiane za sposób, w jaki ośmieszają amerykański konsumpcjonizm i hollywoodzką kulturę celebrytów.

Obawy o wrażliwość kulturową

Niektórzy fani są zaniepokojeni i myślą, że Rockstar może zdecydować się na spowolnienie prac, starając się szanować tak zwaną „kulturę przebudzenia”. Pierwszą pobudką dla tych osób były doniesienia, że ​​w GTA 6 będzie występowała główna bohaterka i będzie ona „bardziej wrażliwa kulturowo” niż jej poprzedniczki.

W poście na Reddicie użytkownik udostępnił mema, w którym kpi z „wake left” i sugeruje, że racjonalnym wnioskiem jest niezakupienie gry ze względu na to, że będzie ona bardziej „wrażliwa kulturowo”.

Kontrowersje w społeczności GTA

Inny użytkownik zakwestionował cały ten szum, pisząc: „Widzę, jak ludzie narzekają na nadchodzącą nową grę Rockstar na Facebooku i tutaj, na Reddicie, ponieważ są zbyt przebudzeni? A jeśli chodzi o pierwszą bohaterkę, co w tym złego? „.

Następnie wyjaśnili, że takie rzeczy jak główna bohaterka Latynoska i „wspólny wysiłek, aby nie «trafić w sedno» podczas żartów na temat grup marginalizowanych” doprowadziły niektórych ludzi do wniosku, że Rockstar „budzi się”. Kontynuowali: „Niektórzy w tej grupie uważają, że fakt, że seria GTA naśmiewa się ze wszystkich, i że zmiany odstraszą fanów serii, próbując przyciągnąć uwagę grupy, która nie kupi niczego innego niż GTA VI”.

Inni zgodzili się, że nie rozumieli, o co cały ten hałas, zwracając uwagę, że kiedy już posłuchasz dialogów i historii w grach GTA, zdasz sobie sprawę, że zawsze byli „budzeni”.» ale wyszli o jakiejś porze. czas, kiedy nie skupiano tak dużej uwagi na wojnach kulturowych w społeczeństwie.

Oficjalna zapowiedź GTA 6

Po latach oczekiwań, na początku tego tygodnia Rockstar ostatecznie potwierdził GTA 6, który potwierdził, że zwiastun gry ukaże się na początku grudnia.

Rockstar napisał na Twitterze: „W przyszłym miesiącu przypada 25. rocznica Rockstar Games. Dzięki niesamowitemu wsparciu naszych graczy z całego świata, mieliśmy okazję stworzyć gry, które naprawdę nas pasjonują.

„W 1998 roku firma Rockstar Games została założona w oparciu o ideę, że gry wideo mogą stać się równie istotne dla kultury, jak każda inna forma rozrywki, i mamy nadzieję, że stworzyliśmy gry, które pokochasz, starając się być częścią tej ewolucji.

„Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na początku grudnia udostępnimy pierwszy zwiastun kolejnego Grand Theft Auto. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Państwem tymi doświadczeniami przez wiele lat. Dziękuję, Samie Houserze.

Źródło: www.bing.com