Nowy wpływ „Grand Theft Auto 6” sprawia, że ​​stare gry GTA dominują w serwisie Netflix

Nowa, topowa gra Netflixa

Dyrektor generalny Take Two Interactive, Strauss Zelnik, powiedział w tym tygodniu, że „Grand Theft Auto Trilogy” była najczęściej pobieraną aplikacją do gier w serwisie Netflix po ogłoszeniu „GTA 6”.

Take Two jest właścicielem studia Rockstar Games, które stworzyło sagę „Grand Theft Auto”.

Wydana w 2021 roku „Grand Theft Auto Trilogy” łączy w sobie trzy klasyczne tytuły z serii: „Grand Theft Auto III”, „Grand Theft Auto: Vice City” i „Grand Theft Auto: San Andreas”. » Wszystkie trzy gry zostały pierwotnie wydane w latach 2001-2004.

Gry eksplodują wraz z grami Netflix

W 2021 r. Netflix uruchomił Netflix Games, usługę gier mobilnych, której celem jest zapewnienie użytkownikom bardziej interaktywnych wrażeń. Po dodaniu do swojej platformy „Grand Theft Auto Trilogy” Netflix oświadczył, że są to jego najpopularniejsze gry.

Zelnik powiedział, że zapowiedź „Grand Theft Auto 6” miała ogromny wpływ na całą serię. Długo oczekiwana kontynuacja „GTA” ukaże się w 2025 roku i ma zrewolucjonizować branżę gier.

Rockstar i Netflix – zwycięskie partnerstwo

Publikacja pierwszego zwiastuna „GTA 6” w grudniu pobiła rekord wyświetleń teledysku innego niż muzyka w serwisie YouTube – do tej pory ponad 170 milionów wyświetleń.

Zelnik nazwał współpracę Rockstar z Netfliksem przy wypuszczeniu „Trylogii Grand Theft Auto” „ogromnym sukcesem”. Następnie Take Two planuje uruchomić inne gry w serwisie Netflix Games.

Take Two planuje wypuścić dziesiątki nowych tytułów w ciągu najbliższych kilku lat i spodziewa się przychodów „nieco powyżej” 7 miliardów dolarów w roku finansowym 2025.

Źródło: africa.businessinsider.com