Nowy raport: GTA 6, dokładniejsza data premiery

Grand Theft Auto 6

Grand Theft Auto 6, długo oczekiwana gra wideo, może zostać wydana później niż oczekiwano w 2025 roku. Oczekuje się jednak, że gra będzie podążać za trendem innych głównych tytułów GTA i może zostać wydana około września lub października.

Jeśli chodzi o GTA 6, powinno to oznaczać powrót do Vice City i wprowadzenie pierwszej bohaterki serii. Gra będzie dostępna na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a wersja na PC prawdopodobnie pojawi się później.

Ogłoszono opóźnienie

Doniesienia od Take-Two Interactive, spółki-matki dewelopera Rockstar Games, sugerują, że premiera kolejnej odsłony Grand Theft Auto planowana jest później niż pierwotnie zapowiadano rok premiery. Wydaje się, że niedawny raport finansowy rzucił nieco światła na tę kwestię.

Analitycy Nick McKay i Michael Pachter cytowani przez VGC zauważyli, że Take-Two Interactive obniżyło prognozę na rok fiskalny 2025: z 8 miliardów dolarów do 7 miliardów dolarów. Według nich oznacza to, że premiera GTA 6 prawdopodobnie nie była planowana na początek 2025 roku.

Planowane wydanie

Pomimo tych implikacji McKay i Pachter podkreślają, że jest mało prawdopodobne, aby gra została przełożona na późniejszy termin. Wielu fanów oczekuje późniejszej premiery w 2025 roku, a główne tytuły GTA wychodzą zwykle około września lub października. Jednak wciąż nie wiadomo, w którym miesiącu 2025 roku gra zostanie wydana.

Oprócz okna premiery na rok 2025, gra potwierdziła powrót do Vice City i dodanie dwóch bohaterek, w tym pierwszej bohaterki serii. Gra została potwierdzona na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, chociaż wersja na PC prawdopodobnie pojawi się później.

Źródło: www.bing.com