Nowy przeciek na temat GTA 6: ujawniono nowe szczegóły

Grand Theft Auto VI: Najnowsze odkrycia

Chociaż fani wciąż nie widzieli zwiastuna Grand Theft Auto VI, spoglądają wstecz na szczegóły zeszłorocznego wycieku danych, aby dowiedzieć się, czego możemy się spodziewać po kontynuacji tej gry kryminalnej.

Wyciek danych

W wyniku wycieku we wrześniu 2022 r. zarówno filmy, jak i dokumenty przedostały się do Internetu, aby fani mogli je przeanalizować. Chociaż nie tolerujemy włamania, które ujawniło wszystkie te szczegóły, zrozumiałe jest, że fani chcą więcej informacji na temat jednej z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów.

Na Reddicie u/Tobbelobben30 przeanalizował dane pochodzące z wycieku i w menu debugowania znalazł wzmianki o „technologii lokomotyw”. Jest to technologia opatentowana przez Rockstar Games, która odnosi się do sposobu poruszania się NPC-a.

Szczegóły ujawnione

Istnieje ponad 200 gotowych ustawień postaci AI, w tym wzmianki o „ProceduralMotion” i „Emotional LocoRequests”. Te dwa ustawienia wstępne mówią wiele o tym, jak możemy zobaczyć, jak NPC poruszają się i reagują w otaczającym ich świecie.

Rockstar Games zawsze stara się, aby świat GTA był jak najbardziej autentyczny. Ale co mogą oznaczać te ustawienia wstępne?

Pierwsza wskazówka dotycząca ruchu NPC generowana jest w locie, więc sztuczna inteligencja animuje swój ruch w reakcji na to, co dzieje się wokół nich. Jest to następnie łączone z drugim ustawieniem wstępnym, które sugeruje, że NPC będą reagować z większymi emocjami. Na przykład możemy zobaczyć, że NPC zagrożony przez postać gracza zachowuje się na różne sposoby w zależności od zagrożenia, dzięki czemu każdy NPC jest bardziej wyjątkowy.

Wśród presetów wymienia „Taming” i „HorseAvoidance”, co sugeruje, że interakcje ze zwierzętami mogłyby zostać pogłębione w porównaniu z tym, co widzieliśmy w GTA V i być może wprowadzić mechanikę znaną z Red Dead Redemption 2.

Źródło: www.gamingbible.com