Nowy fundusz LaSalle kupuje portfel przemysłowy GTA, apt. budynek • RENX • Giełda Nieruchomości


LaSalle Canada nabyło portfel nieruchomości przemysłowych obejmujący osiem nieruchomości w Greater Toronto Area dla swojego funduszu BVK Canada Advantage Fund. (Dzięki uprzejmości LaSalle Kanada)

Piąty kanadyjski fundusz nieruchomości z wartością dodaną LaSalle Investment Management, LaSalle BVK Canada Advantage, nabył portfel przemysłowy i nieruchomość wielomieszkaniową w Greater Toronto Area (GTA).

Przejęcia są pierwszymi inwestycjami kapitałowymi dla BVK Advantage po jego zamknięciu w grudniu 2021 r. z podwyższeniem kapitału w wysokości 306 mln USD. Fundusz zabezpieczył zobowiązania z instytucjonalnych europejskich źródeł kapitałowych i zawiera wehikuł współinwestycyjny.

„Dobrze zlokalizowane miejskie mieszkania pod wynajem i ostatnia mila lub małe i średnie zakłady przemysłowe to nasze dwa motywy oparte na badaniach”, powiedział RENX dyrektor generalny LaSalle Canada, John McKinlay. „Nie ograniczamy się do tego, ale z pewnością uważamy, że najlepsze skorygowane o ryzyko stopy zwrotu dla tej serii funduszy są w tym momencie”.

Dzięki tym początkowym przejęciom McKinlay powiedział, że BVK Advantage ma jeszcze do wdrożenia nieco mniej niż połowę z 306 milionów dolarów.

Portfolio przemysłowe GTA

Portfel przemysłowy został przejęty od właściciela instytucjonalnego i składa się z ośmiu małych i średnich nieruchomości o łącznej powierzchni prawie 400 000 stóp kwadratowych w Mississauga i Brampton. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.

Jest w pełni wynajęty, a średni ważony okres najmu wynosi nieco ponad dwa i pół roku i ma znaczny wzrost ze względu na niższe czynsze rynkowe.

McKinlay powiedział, że nie buduje się zbyt wielu małych i średnich zakładów przemysłowych, co jest jednym z powodów, dla których portfolio spodobało się LaSalle Canada. Według McKinlaya jego rozmiary mieszczą się w zakresie od 5000 do 30 000 stóp kwadratowych.

Chociaż nie będą wymagane żadne większe nakłady inwestycyjne na budynki, McKinlay powiedział, że LaSalle Canada przyjrzy się sposobom uczynienia ich bardziej energooszczędnymi.

Rynek przemysłowy GTA

GTA jest jednym z największych rynków przemysłowych w Ameryce Północnej o powierzchni 800 milionów stóp kwadratowych, ale napotyka na ograniczenia gruntowe ze względu na chroniony przez środowisko pas Greenbelt, który otacza znaczną część regionu.

„Widzisz grupy kupujące przestarzałe biura, aby zburzyć i zbudować duże obiekty logistyczne, ponieważ trudno jest uzyskać ciągłą ziemię”, powiedział McKinlay, zauważając, że wbudowane grunty stanowią 80 procent wartości nowo nabytego portfela obejmującego osiem nieruchomości. .

Rynek przemysłowy GTA odnotował wzrost czynszów w trzyletnim, złożonym rocznym tempie wzrostu wynoszącym 20 procent w związku ze wzrostem popytu, napędzanym głównie przez handel elektroniczny.

„W najbliższym czasie może nastąpić przerwa pod względem czynszów, ale myślę, że podstawy i rodzaj tezy makro nadal są bardzo pomocne w tego typu inwestycjach” – wyjaśnił McKinlay.

75 Nabycie mieszkania w Eastdale

75 Eastdale Avenue w Toronto.  (Dzięki uprzejmości LaSalle Kanada)
75 Eastdale Avenue w Toronto. (Dzięki uprzejmości LaSalle Kanada)

Wielomieszkaniowa nieruchomość przy 75 Eastdale Ave. obejmuje 15-piętrowy budynek mieszkalny z 253 mieszkaniami oraz 16 dwupiętrowych domów w dzielnicy Danforth Village we wschodniej części Toronto. Jest wynajęty w 96 procentach z mieszanką jednostek, która obejmuje studia, apartamenty z jedną lub czterema sypialniami i kamienice.

Nieruchomość została nabyta od CAPREIT za 90,1 mln USD.

LaSalle Canada podejmie się renowacji wybranych lokali i powierzchni wspólnych dla 75 Eastdale, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym dla najemców i zwiększyć jego obłożenie.

Podaż mieszkań jest ograniczona w bezpośredniej okolicy 75 Eastdale, która oferuje bliskość transportu publicznego, sklepów, restauracji, Taylor Creek Park i centrów zatrudnienia.

„Ma wszystkie podstawy, których potrzebujemy pod względem lokalizacji, udogodnień i tranzytu, i wybraliśmy go jako gentryfikujący rynek, który będzie się nadal rozwijał” – powiedział McKinlay.

Rynek mieszkań w Toronto

Przewiduje się, że rynek w Toronto do 2046 r. będzie liczył 10 milionów ludzi, według LaSalle Research & Strategy. W ciągu ostatnich 10 lat wskaźnik pustostanów wynosił średnio poniżej 1,5%, ponieważ popyt przewyższa podaż.

Duża liczba wysokiej jakości imigrantów w Toronto, wraz z wysokimi cenami domów i kondominiów, będzie nadal sprawiać, że specjalnie wybudowane mieszkania na wynajem w mieście będą atrakcyjną inwestycją dla LaSalle Canada.

„Toronto to duże miasto na świecie, które ma jedną z najniższych liczby mieszkań na wynajem na mieszkańca” – zauważył McKinlay.

Rurociąg inwestycyjny LaSalle Canada

Od II kwartału 2022 r. firma LaSalle Investment Management z siedzibą w Chicago zarządzała aktywami o wartości około 82 mld USD w nieruchomościach prywatnych i publicznych oraz inwestycjach dłużnych.

Jej klientami są publiczne i prywatne fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, rządy, korporacje, fundacje i osoby prywatne z całego świata.

LaSalle Canada, która ma biura w Toronto i Vancouver, od 2000 r. zrealizowała ponad 7 miliardów dolarów w transakcjach na rynku nieruchomości.

Jego plan inwestycyjny koncentruje się w dużej mierze na Toronto, Montrealu i Vancouver oraz nieruchomościach, które zapewniają eskalację czynszów.

„Zawsze będziemy szukać najlepszych zwrotów skorygowanych o ryzyko” – powiedział McKinlay. „Szukamy wartości i zawsze wyróżnialiśmy się umiejętnością dobrego wyboru transakcji”.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6352fa682231478daccd1bf64ff794ea&url=https%3A%2F%2Frenx.ca%2Fgta-industrial-and-multi-family-new-lasalle-bvk-canada-fund&c=5252953476274679600&mkt=fr-fr