Nowe przecieki ujawniają GTA 6: szczegóły rozgrywki i oficjalny zwiastun

W mediach społecznościowych pojawiły się najnowsze przecieki na temat długo oczekiwanego GTA 6, ujawniające szczegóły rozgrywki i informacje z pierwszego oficjalnego zwiastuna.

Wycieki GTA 6

10 czerwca 2024 r. użytkownik o imieniu mvbr (@Mvbrr) udostępnił w mediach społecznościowych szczegóły techniczne i dotyczące rozgrywki konsolowej wersji GTA 6. Te ujawnione informacje obejmują szereg funkcji, których gracze mogą się spodziewać, takich jak globalny FSR oświetlenie, HDR, DLSS, okluzja otoczenia, rasteryzacja cieni, śledzenie promieni, SSR i Denoiser.

W późniejszym tweecie mvbr wyjaśnił, że choć śledzenie promieni jest reklamowaną funkcją, może nie działać spójnie ze względu na wyzwania związane z optymalizacją. Tłumaczenie z języka portugalskiego na angielski uwydatniło w takich przypadkach zależność od przestrzeni ekranu i technologii redukcji szumów.

Oczekiwanie na lepsze wrażenia z gry, szczególnie w obliczu nadziei, że GTA 6 będzie działać w 60 FPS, jest wyczuwalne w społeczności graczy. Jednak mvbr podał w wątpliwość tę perspektywę, stwierdzając, że obecna konfiguracja umożliwia grę w rozdzielczości 1440p z czasem rzeczywistym RT przy 30 FPS. Zdaniem mvbr powodem tej decyzji jest złożoność projektu GTA 6, która sugeruje, że osiągnięcie 60 klatek na sekundę wymagałoby znacznych kompromisów w zakresie zawartości i oferowanych technologii.

Inspiracje gamingowe

Udostępniono także informacje na temat inspiracji grą, mvbr wspomniał o popularnych serialach, takich jak Narcos, Blow, Shottas, The Place Beyond Of The Pines, Brasco, Bad Boy For Life (scena klubowa) i Queen & Slim (Artwork Promote) jako mających wpływ na Podejście rozwojowe Rockstar Games.

Odnosząc się do obaw związanych z bezpieczeństwem wynikających z poprzedniego wycieku zwiastuna, mvbr zauważył, że Rockstar Games zaostrzyło swoje środki. Mimo to społeczność z niecierpliwością czeka na nowy zwiastun, mając duże nadzieje na premierę jeszcze w tym roku.

Źródło: www.bing.com