Nowe GTA 6 firmy Rockstar może zostać opóźnione: oto dlaczego

Fani z niecierpliwością oczekujący na premierę Grand Theft Auto 6 mogą potrzebować więcej cierpliwości, ponieważ najnowsze informacje finansowe sugerują możliwe opóźnienie premiery gry. Rockstar, słynne studio tworzące gry, drażniło fanów, przyznając, że GTA 6 jest w fazie rozwoju , któremu towarzyszył krótki zwiastun zaprezentowany w grudniu 2023 r. Jednak od tego czasu nie było zbyt wielu szczegółów na temat długo oczekiwanej kontynuacji, przez co entuzjaści musieli przeanalizować tajemnicze wskazówki zawarte w filmie.

Najnowsze doniesienia pochodzą od Take-Two Interactive Software, spółki-matki Rockstar, której ostatnie spotkanie finansowe rzuciło nieco światła na potencjalny rozwój. Według raportów GameSpot i transkrypcji z Seeking Alpha Take-Two skorygowało swoją prognozę przychodów na rok finansowy 2025 (FY25), obniżając ją z 8 miliardów dolarów do 7 miliardów dolarów. Choć Lainie Goldstein, dyrektor finansowa Take-Two, nie skomentowała wprost tej korekty, obniżona prognoza kontrastuje z wcześniejszymi dyskusjami na posiedzeniu w 2023 r.

Pierwsza prognoza przychodów na rok budżetowy 25 wynosząca 8 miliardów dolarów sugerowała prawdopodobne okno premiery GTA 6 w tym terminie, biorąc pod uwagę oczekiwane znaczne przychody z tytułu. Jednakże zmniejszenie przewidywanych przychodów o 1 miliard dolarów na rok budżetowy 25 podsyca spekulacje, że GTA 6 mogło zostać przełożone na rok budżetowy 26, co potencjalnie wskazuje na premierę po 1 kwietnia 2025 r. Chociaż rzekome opóźnienie może oznaczać przejście na inny budżet fiskalny, może to oznaczają także niewielkie wydłużenie w ramach roku budżetowego 25. Jeżeli tak, taka korekta mogłaby zrównoważyć redukcję o 1 miliard dolarów, a jednocześnie byłaby zgodna z prognozą przychodów wynoszącą 7 miliardów dolarów przedstawioną w niedawnym wezwaniu do zapoznania się z wynikami finansowymi. Dlatego też, jeśli przewidywania Take-Two okażą się trafne, a rzekome opóźnienie dojdzie do skutku, będzie to sugerować odroczenie przychodów, a nie fundamentalną porażkę finansową. Pomimo tych wskaźników finansowych Rockstar i Take-Two pozostają powściągliwi w kwestii konkretnego okna premiery lub daty GTA 6. Podczas rozmowy telefonicznej o zarobkach Goldstein podkreślił, że prognozy przychodów podlegają ciągłym korektom w ramach procesu budżetowania, dając do zrozumienia, że na złożoność przewidywania harmonogramu premier w branży gier.

Źródło: www.bing.com