Nowe „Grand Theft Auto” potwierdzone przez Rockstar

Rockstar Games przedstawia kolejną odsłonę Grand Theft Auto

Ogłoszenie o premierze GTA VI

Rockstar Games, twórca popularnej serii gier wideo Grand Theft Auto, ogłosił w środę, że w przyszłym miesiącu ujawni ostatnią część serii. Jak wynika z wpisu na blogu upamiętniającego 25-lecie firmy, Rockstar Games poinformowało, że w grudniu ujawni zwiastun nowej gry Grand Theft Auto. Chociaż nie ustalono żadnej konkretnej daty premiery, spółka-matka firmy, Take-Two Interactive, wskazała, że ​​premiera gry ma nastąpić w 2025 roku.

Co nowego w GTA VI

Ta nowa część, prawdopodobnie zatytułowana GTA VI, będzie pierwszą główną częścią serii od czasu Grand Theft Auto V w 2013 roku. Ta ostatnia stała się jedną z odnoszących największe sukcesy gier rozrywkowych wszechczasów, sprzedając się w ponad 170 milionach egzemplarzy i generując więcej ponad 6 miliardów dolarów.

Nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat GTA VI, ale poprzednie doniesienia wskazują, że akcja rozgrywać się będzie w fikcyjnym mieście przypominającym Miami i będzie zawierała parę grywalnych bohaterów – po raz pierwszy w serii. Oczekuje się, że gra będzie w dużym stopniu opierać się na elementach gry wieloosobowej online, a Grand Theft Auto Online stało się znaczącym źródłem stałych przychodów dla Take-Two.

Przygotowania do startu

Ogłoszenie premiery kończy lata spekulacji i wskazuje, że rozwój gry jest na tyle zaawansowany, że Rockstar Games jest gotowe wzbudzić emocje wśród fanów GTA. Jednak w zeszłym roku deweloper napotkał przecieki i hacki, które odsłoniły wczesne materiały z gry.

We wrześniu 2022 roku 18-letni haker włamał się do sieci Rockstar i opublikował ponad 90 filmów przedstawiających otwarty świat GTA VI, mechanikę rozgrywki i system zmiany postaci. Rockstar przyznał się do „wtargnięcia do sieci”, ale stwierdził, że nie będzie przyspieszał premiery gry, chcąc zapewnić dopracowane wrażenia z gry.

Obawy o popularność GTA

Ogromna popularność Grand Theft Auto sprawiła, że ​​każda nowa odsłona stała się wydarzeniem obejmującym całą branżę. GTA V pobiło rekordy, sprzedając ponad 800 milionów dolarów w ciągu pierwszych 24 godzin. Wraz ze zbliżającym się przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft, GTA VI może stać się jedną z ostatnich megabudżetowych gier AAA niezależnych od głównych graczy na rynku.

W ostatnich latach Rockstar podjął próbę zmiany swojej kultury rozwoju po doniesieniach o intensywnej presji i nadgodzinach przed premierą Red Dead Redemption 2. Kierownictwo studia uznało potrzebę lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym w sektorze prywatnym oraz bardziej zrównoważonych harmonogramów produkcji. Będą potrzebować każdej dostępnej ręki, aby stworzyć najbardziej zaawansowane technologicznie i szczegółowe GTA w historii.

Oczekiwanie wspólnoty

Fani z niecierpliwością czekali na każdą informację o GTA VI przez ostatnią dekadę. Teraz, wraz ze zbliżającym się oficjalnym ujawnieniem, cykl szumu wreszcie się nasili. W przyszłym miesiącu świat po raz pierwszy ujrzy przyszłość popularnej serii Grand Theft Auto.

Źródło: readwrite.com