Nowa ważna funkcja ujawniona w GTA 6!

Rockstar Games obchodziło niedawno 10. rocznicę wydania GTA 5, przygodowej gry akcji z otwartym światem, która stała się także drugą najlepiej sprzedającą się grą wideo wszechczasów. Chociaż GTA 5 pozostaje bardzo popularne, fani przeszukali Internet i poprosili Rockstar o informacje na temat daty premiery GTA 6. W lutym 2022 życzenia fanów GTA zostały (w pewnym sensie spełnione), kiedy przeciek znany jako „teapotuberhacker” wypuścił 90 GTA 6 filmów z wczesnego rozwoju na GTAForums. Chociaż filmy zostały szybko usunięte, plotki o rzekomej zawartości GTA 6 rozprzestrzeniły się błyskawicznie, a my wciąż od czasu do czasu odkrywamy nowe rzeczy na temat kontynuacji GTA 5.

GTA 6: Budynki interaktywne

O ile otwarty świat GTA 5 chwalono za rozmach i liczbę oferowanych atrakcji, o tyle brakuje jednego: budynków, do których można wejść. W betonowej dżungli Los Santos jest bardzo niewiele dostępnych budynków. Dodatkowo niektóre budynki dostępne dla graczy podczas misji stają się niedostępne po ich ukończeniu.

Jednak Vice City w GTA 6 mogłoby być inne, z dużą liczbą budynków, do których gracze mogli nie tylko wejść, ale także z którymi wchodzić w interakcję. Według przecieków w GTA 6 znajdą się supermarkety, bary, kluby, lombardy, restauracje, a także mieszkania, do których gracze będą mogli wejść. W tych lokalizacjach można również przeprowadzić kilka złośliwych działań w grze, takich jak kradzieże i włamania. Dwaj bohaterowie, Jason i Lucia, mieliby „torby z łupami”, które pozwoliłyby im kraść i przechowywać pieniądze, złoto i nie tylko.

Jeśli ten przeciek okaże się prawdziwy, nie będzie to pierwszy raz, kiedy Rockstar wprowadza do swoich gier interaktywne budynki. Red Dead Redemption 2 zawiera dużą liczbę budynków, do których gracze mogą wchodzić i przeszukiwać. Niezależnie od tego, czy przebywasz na bagnach Bayou Nwa, czy w rozległym mieście Saint Denis, gracze RDR2 wchodzą w interakcję z różnorodnymi strukturami w świecie gry.

GTA 6: Data premiery

Po zeszłorocznym dużym przecieku Rockstar Games oficjalnie potwierdziło, że prace nad GTA 6 trwają. Niedawno na X (dawniej Twitter) wyciekło nagranie głosowe z udziałem dyrektora generalnego Take-Two Interactive, Straussa Zelnicka, które zasugerowało, że 24 października 2024 r. może być możliwą datą premiery GTA 6. Post został już usunięty. Choć autentyczności nagrania głosu nie można potwierdzić, rzekoma data potwierdza wcześniejsze przecieki.

Tak więc mogliśmy zobaczyć GTA 6 wydane w październiku przyszłego roku, z zapowiedzią kilka miesięcy wcześniej.

Źródło: www.bing.com