Niesamowity postęp AI w Grand Theft Auto 6

Grand Theft Auto 6, długo oczekiwana kolejna część serii gier wideo, doczekała się masowych wycieków we wrześniu 2022 roku, co ujawniło kilka źródeł, w tym Rockstar. Dzięki menu „AI DEBUG” odkrytemu w kodzie ujawniono wiele informacji. Wygląda na to, że gra będzie zawierać kilka znaczących ulepszeń, które mogą zmienić zasady gry.

Rewolucyjny postęp

Użytkownik Reddita, Tobbelobben30, przejrzał 200 ustawień i opcji gry, aby pokazać nam te najciekawsze i godne uwagi. Jeden z nich, zatytułowany „ProceduralMotion”, wydaje się być poświęcony tworzeniu dynamicznych animacji postaci i ruchów w oparciu o warunki gry. Może to przełożyć się na reakcje NPC na broń i inne przedmioty, inne nielegalne działania. Lub może to być znacznie bardziej subtelne dzięki dodatkowej funkcji zwanej „Emotional LocoRequests”, która pomoże przekazać emocje postaci poprzez animacje.

Jedna z najciekawszych cech postaci będzie powiązana z „AIMemory” i „PersistentCharacter”, co oznacza, że ​​NPC będą pamiętać twoje działania i interakcje, aby uzyskać bardziej dynamiczny otwarty świat. A skoro mowa o otwartym świecie, „Frakcje” pojawią się w całej grze z gangami, sojuszami, a może nawet dynamicznymi konfliktami terytorialnymi.

Jeśli chodzi o organy ścigania, wydaje się również, że w Grand Theft Auto 6 będziesz karany ze względu na odniesienia do „ArrestInfo” i „WantedHistory”. Ponieważ gra najwyraźniej rozgrywa się w Vice City, wersja GTA w Miami na Florydzie, Grand Theft Auto 6 również poprawi sztuczną inteligencję i mechanikę zwierząt do poziomu Red Dead Redemption 2. Zawiera „Inteligencję zwierząt”, „Oswajanie”, „ Flocking” i „HorseAvoidance” są zawarte w wersji rozwojowej gry. Może to być pozostałość po kodzie RDR 2 lub może oznaczać, że GTA 6 będzie zawierało bardziej wciągające interakcje ze zwierzętami.

Rosnące oczekiwania

Wszystkie te odniesienia z rozwojowej wersji gry pokazują, że Grand Theft Auto 6 przesunie granice serii i gatunku. Kiedy Rockstar wypuści Grand Theft Auto 6, będzie to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w historii gier. Z ponad 185 milionami egzemplarzy GTA V sprzedanych na całym świecie, franczyza jest prawdopodobnie największą w branży.

Choć Rockstar potwierdził prace nad Grand Theft Auto 6, na ten moment nie ma oficjalnych informacji na temat gry. Wszystko, o czym wspomniano wcześniej, zostało zebrane z kodu gry, który wyciekł.

Źródło: www.bing.com