Niepokojący exploit GTA Online umożliwia oszustom niszczenie kont, ale nadchodzi poprawka


Rockstar Games to studio, które wywołuje uczucia radości i uczucia gniewu, te ostatnie przede wszystkim u przeciwników dzieł studia, często rodziców. Dzieje się tak dzięki reputacji studia jako twórcy i dystrybutora gier, które często zawierają treści seksualne, przemoc i przekleństwa. To przyciągnęło ich uwagę prawników przez lata, chociaż jedyny prawnik, który zwykle uczestniczył w krucjacie, Jack Thompson, został teraz pozbawiony prawa wykonywania zawodu. Ostatnio jednak problem polega na tym, że popularna część Online Grand Theft Auto 5, GTA Onlinema bardzo paskudny exploit, który może pozwolić na zdalne wykonanie kodu (RCE).

Exploit może pozwolić oszustom na zdalne dodawanie, usuwanie i modyfikowanie statystyk. Może to również trwale uszkodzić dane na koncie innego gracza. Każda z tych kwestii z kolei oznacza, że ​​systemy Rockstara mogą trwale zablokować lub usunąć konto niewinnego gracza w GTA Online.

Samo modyfikowanie plików gry jest wystarczająco złe, ale niektórzy twierdzą, że ten RCE może potencjalnie pozwolić na wykonanie kodu na poziomie systemu. Problem wzbudził tak duże zaniepokojenie, że obecnie społeczność graczy na PC radzi, aby albo upewnić się, że obowiązuje określona reguła zapory sieciowej, albo po prostu nie grać w ogóle. Zdecydowalibyśmy się na później. Jeśli jednak z jakiegoś powodu dane gry zostaną uszkodzone, istnieje poprawka. Znajdź folder „Rockstar Games” w folderze Dokumenty na komputerze i usuń go. Pliki powinny się odświeżyć po ponownym załadowaniu gry.

Rockstar został poinformowany, dość szybko, dzięki subredditowi gry i pracuje nad poprawką. To skłoniło dział wsparcia Rockstar na Twitterze do opublikowania posta informującego o nadchodzącej aktualizacji gry w GTA Online. Firma opublikowała nawet ofertę pracy na LinkedIn dla Cheat Software Analyst, aby dodać ją do swojego personelu.

Samochód w gta online
Obraz pojazdu z Grand Theft Auto Online

Jak mówi tweet, jeśli czujesz, że padłeś ofiarą oszustów, skontaktuj się z pomocą techniczną Rockstar. Mamy nadzieję, że nie zajmie to zbyt wiele uwagi Rockstar od Grand Theft Auto 6, ponieważ jesteśmy bardzo podekscytowani wszystkimi dotychczasowymi przeciekami. Jednak exploit RCE jest poważnym problemem, a jego rozwiązanie powinno mieć najwyższy priorytet.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63d015bd96d245309ddabc3243997307&url=https%3A%2F%2Fhothardware.com%2Fnews%2Falarming-gta-online-exploit-enables-cheaters-to-corrupt-accounts-fix-inbound&c=14440181908155545717&mkt=fr-fr