Niektóre szpitale GTA są objęte „kodem pomarańczowym” z rosnącą liczbą pacjentów z COVID-19 i niskimi liczbami personelu


William Osler Health System ogłosił w poniedziałek „Code Orange” po ogłoszeniu przez Ontario, że prowincja wraca do zmodyfikowanego kroku drugiego z powodu wzrostu liczby hospitalizacji z powodu COVID-19.


© Dostarczone przez Narcity


Osler, który nadzoruje szpitale Brampton Civic Hospital i Etobicoke General Hospital, wyjaśnił w komunikacie prasowym, że kodeks został ogłoszony z powodu wzrostu liczby pacjentów z COVID-19 w połączeniu z „wyzwaniami kadrowymi”, które wpłynęły na wydajność szpitala.

Aby złagodzić problemy z wydajnością i „presją COVID-19”, Osler wstrzymał wszystkie „niepilne programy i usługi zgodnie z dyrektywą prowincjonalną nr 2”, ogłoszoną wczoraj przez rząd Ontario.

Dyrektywa 2 wzywa szpitale do czasowego zawieszenia operacji i procedur uznanych za niepilne lub niepilne, aby pomóc w oszczędzaniu pojemności i zasobów w szpitalach.

„Osler wdrożył wszystkie plany awaryjne i osiągnął etap 2 Kodeksu Orange, który jest zwykle używany, gdy pojemność przewyższa zapotrzebowanie, aby zapewnić efektywne wykorzystanie zasobów wewnętrznych i zewnętrznych” i że ten kod pozwoli im „kontynuować zapewnianie wysokiej wysokiej jakości opieki” – powiedział dr Naveed Mohammad, prezes i dyrektor generalny William Osler Health System.

„Osler po raz kolejny otrzymuje również wsparcie na przeniesienie pacjentów Osler do sąsiednich szpitali w celu uwolnienia zdolności produkcyjnych”. zgodnie z komunikatem prasowym.

Jedna z pielęgniarek oddziału intensywnej terapii i oddziału ratunkowego podzieliła się na Twitterze swoimi obawami dotyczącymi przeprowadzki do „Code Orange” w Szpitalu Miejskim Brampton.

„Okropne wieści: Szpital Miejski w Brampton właśnie wezwał Code Orange z powodu niedoboru personelu. Moje serce bije szybko dla pacjentów. To takie niebezpieczne. Gdzie jest w tym wszystkim premier? Ludzie umrą niepotrzebnie” – powiedziała Birgit Umaigba.

W kolejnym tweecie Umaigba napisał: „Tjego jest przerażający, ludzie! Jeśli Premier Ford nie podejmie natychmiastowych działań, aby zatrzymać pielęgniarki, nastąpi śmierć z powodu niedoborów kadrowych. Teraz jest czas, aby #RepealBill124. Tak wiele pielęgniarek jest chorych. Nieliczni pracujący wykonują 10 razy więcej pracy. Niezrównoważony!”Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=D54AB61F9BAD4BC4885D980485A676A1&url=https%3A%2F%2Fwww.msn.com%2Fen-ca%2Fhealth%2Fmedical%2Fsome-gta-hospitals-are-in-code-orange-with-covid-19-patients-increasing-short-staff%2Far-AASq5cM&c=14627278385823720874&mkt=fr-fr