Nie graj w „GTA Online” na PC, dopóki ten krytyczny problem bezpieczeństwa nie zostanie naprawiony


Gracze PC z GTA Online zostali ostrzeżeni, aby na razie trzymać się z dala od gry w związku z trwającym problemem bezpieczeństwa.

  • CZYTAJ WIĘCEJ: Data premiery „GTA 6”, możliwe ustawienie, bohaterowie i najnowsze wiadomości

Według internetowego subreddita, zgłasza się, że moderzy używają exploita, który pozwala im odebrać graczowi rangę i pieniądze w grze, a także całkowicie zresetować postępy na koncie.

Konto Tez2, które udostępniało dowody na istnienie usterki, informuje również, że modderzy mogą być w stanie „skorumpować” konta do tego stopnia, że ​​mogą zostać całkowicie zablokowani w grze online.

Deweloper Speyedr, który stoi za customem GTA 5 Narzędzie firewall Guardian twierdzi również, że hakerzy mogą być bliscy zdalnego wykonania kodu za pośrednictwem GTA Onlineco może dać im dostęp do aktywacji złośliwego oprogramowania na komputerach z uruchomioną grą.

Hołd Kena Blocka w GTA Online. KREDYT: Reddit

Narzędzie Guardian może potencjalnie chronić użytkowników przed włamaniem, chociaż zaleca się, aby gracze na razie całkowicie unikali gry.

Użytkownicy udostępniają dowody online, a Tez2 informuje, że deweloper Rockstar jest świadomy problemu.

Użytkownik sugeruje również, aby ci, których konta zostały uszkodzone, usunęli folder „Rockstar Games” z Dokumentów i ponownie wczytali grę, aby odświeżyć dane profilu.

Tymczasem na początku tego miesiąca Rockstar dodał Gun Van – mobilny czarny rynek sprzedający „najlepszą” broń, w tym futurystyczne działo kolejowe – do GTA Online.

Firma powiedziała, że ​​będzie zawierała „cotygodniowy rotacyjny ekwipunek”, oferujący graczom szansę na zdobycie „najlepszej broni, amunicji i zbroi”.

Przedmioty sprzedawane za pośrednictwem Gun Van są również tańsze niż zwykle i nie mają żadnych wymagań związanych z rangą, podczas gdy Gun Van wprowadził również działo kolejowe do GTA Online.

NME skontaktowało się z Rockstar Games w sprawie zgłoszonego problemu z bezpieczeństwem.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63cf9731c25146db975920689ae070a2&url=https%3A%2F%2Fwww.nme.com%2Fnews%2Fgaming-news%2Fdont-play-gta-online-on-pc-until-this-critical-security-issue-is-fixed-3385167&c=3008591403780736932&mkt=fr-fr