Następna gra Grand Theft Auto zostanie ujawniona na początku grudnia

GTA 6: koniec epoki, początek nowej

Po ponad dekadzie GTA V i tryb wieloosobowy GTA Online odejdą w zapomnienie. Rockstar Games potwierdziło premierę „nowego opusu GTA” na początku grudnia. Dziesięć lat po premierze GTA V fani z niecierpliwością czekają na szczegóły dotyczące tej nowej gry. Przecieki wskazują na możliwe ujawnienie jej podczas gali Game Awards.

Nieznośne napięcie dla fanów gry

Nikt nie będzie zaprzeczał faktowi, że Grand Theft Auto 6 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier wideo wszechczasów. Niemniej jednak presja związana z tym nowym tytułem jest ogromna. Rzeczywiście, GTA 5 to udany tytuł, który zaznaczył swój czas. Jednak od początku nowej dekady niecierpliwość fanów stale rośnie. W zeszłym roku Rockstar potwierdził istnienie nowej odsłony zaledwie na kilka miesięcy przed tym, jak padł ofiarą kontrowersyjnego przecieku. Wydarzenia te zwiększyły entuzjazm dla gry, Rockstar jednak zachowuje całkowitą ciszę i kontroluje komunikację wokół swojego najbardziej ambitnego projektu. Wielu ma jednak nadzieję, że w nadchodzących tygodniach studio nie doświadczy kolejnego wycieku.

Rockstar Games: u progu nowej dekady

W 1998 roku firma Rockstar Games została założona w oparciu o ideę, że gry wideo mogą stać się równie istotne dla kultury, jak każda inna forma rozrywki. Od tego czasu studio pracowało nad tworzeniem gier wideo, które spodobają się widzom, i ma nadzieję kontynuować to zaangażowanie przez wiele lat. Zapowiedź nowej trylogii studia Rockstar Games, planowanej na PC, Playstation, Nintendo Switch i Xbox Series X, została niezwykle dobrze przyjęta przez fanów serii GTA.

GTA 6: wysokie oczekiwania i pogłoski o opóźnieniu

W związku z doniesieniem Jasona Schreiera z Bloomberga na temat zbliżającej się daty premiery Grand Theft Auto 6, wiele osób z niecierpliwością czekało na wielkie oficjalne ogłoszenie Rockstar. Biorąc jednak pod uwagę wolę studia, aby nie stosować się do standardów branżowych, nic nie wydaje się oczywiste. Rockstar uzasadnia w ten sposób czas potrzebny na oficjalną zapowiedzi GTA 6 bardzo wysokimi kosztami prac rozwojowych.

W związku z tym oficjalne ogłoszenie daty premiery gry może nastąpić dopiero w przyszłym roku. Celem byłoby zapewnienie, że Grand Theft Auto 6 sprosta wysokim oczekiwaniom fanów. W takim przypadku gracze będą mogli cieszyć się GTA 6 dopiero jesienią 2025 r., a być może późniejsza premiera planowana jest na jesień 2026 r. na PC i Nintendo Switch 2.

Jednak choć Grand Theft Auto 6 wciąż jest oczekiwane, fani serii nadal będą mogli skorzystać z kilku wydarzeń marketingowych, aby wzbudzić entuzjazm dla tego nowego dzieła. Ponadto GTA Online prezentuje nadejście nowej aktualizacji oferującej abonentom GTA+ bezpłatny dostęp do Trylogii i innych klasycznych tytułów. W oczekiwaniu na oficjalną premierę GTA 6 Rockstar będzie starał się utrzymać zainteresowanie społeczności.

Źródło: www.gtaboom.com