Najważniejsze wiadomości technologiczne od 5 do 11 listopada: Tata, Wistron, iPhone, Apple, GTA 6, WhatsApp, Deepfake, Rashmika Mandanna

Tata przejmuje producenta iPhone’ów Wistron

Tata Electronics, spółka zależna największego indyjskiego konglomeratu Tata Group, sfinalizowała umowę nabycia całości Wistron InfoComm Manufacturing (India) Private Limited (WMMI). Celem jest produkcja modeli iPhone’a w Indiach, co pozycjonuje Grupę Tata jako pierwszą krajową firmę, która wejdzie do łańcucha dostaw montażu iPhone’a.

Strategiczna transakcja stawia Grupę Tata obok głównych światowych graczy, takich jak Foxconn, Pegatron, Wistron i Luxshare, w momencie rozpoczęcia produkcji iPhone’a w fabryce niedaleko Bengaluru w południowych Indiach.

Surowy rząd w sprawie Deepfakes

Ministerstwo Elektroniki i Technologii Informacyjnych (MeitY) wydało dyrektywę dla firm zajmujących się mediami społecznościowymi, podkreślając znaczenie przestrzegania istniejących dyrektyw, a w szczególności art. 66D ustawy o technologii informacyjnej z 2000 r., regulującego kary za oszustwa związane z kradzieżą tożsamości poprzez zasoby komputera.

Dodatkowo w zawiadomieniu wspomniano o zasadzie „3(1)(b)(vii) Regulaminu dla pośredników technologii informatycznych”, która nakłada na pośredników mediów społecznościowych obowiązek dołożenia należytej staranności w wyraźnym informowaniu użytkowników o swoich zasadach, regulacjach, politykach prywatności lub umowach z użytkownikami, które nie do hostowania treści podszywających się pod inne osoby.

Decyzje te nastąpiły po niedawnych kontrowersjach wokół fałszywego filmu z udziałem aktorki Rashmiki Mandhani.

GTA 6 w końcu ujawnione

Po latach przecieków i plotek, w grudniu ukaże się długo oczekiwany zwiastun GTA 6, czyli Grand Theft Auto 6. Sam Houser, prezes Rockstar Games, ogłosił plany udostępnienia pierwszego spojrzenia na GTA 6 w okresie świątecznym, wywołując ekscytację wśród fanów na całym świecie.

Zakaz pokera online i remika unieważniony

Niedawne orzeczenie Sądu Najwyższego w Madrasie uchyliło wydany przez rząd stanu Tamil Nadu zakaz dotyczący remika i pokera online. Decyzja ta uzyskała jednomyślną akceptację ekspertów i stowarzyszeń zajmujących się grami online. Analitycy sugerują, że poza utrzymaniem rozróżnienia między grami zręcznościowymi a grami losowymi decyzja ta może wzmocnić pozycję branży w stosunku do powiadomień o podatku od towarów i usług (VAT).

Payal Thaker, specjalista ds. podatków pośrednich w BDO India, podkreślił, że decyzja Trybunału będzie miała znaczący wpływ na sposób, w jaki firmy oferujące gry online traktują gry zręcznościowe i losowe do celów podatku VAT.

WhatsApp już wkrótce z reklamami

Platforma do przesyłania wiadomości Meta, WhatsApp, bada możliwość integracji reklam z funkcjami Statusu i Kanałów, jednocześnie opracowując nowe funkcje, takie jak wiadomości głosowe i naklejki.

Myślenie o reklamach ogranicza się do funkcji Status i Kanały, przypominających funkcję Stories, bez planu wprowadzenia ich do głównej skrzynki odbiorczej. Koncentrujemy się na badaniu możliwości reklamowych w określonych sekcjach aplikacji e-mail, a nie w głównej skrzynce odbiorczej.

Źródło: www.bing.com