Najnowsze ofiary Helldivers 2: GTA 5 i Starfield

Helldivers 2: sukces i rekordy

Helldivers 2: fenomenalny sukces

Od premiery 8 lutego 2024 roku Helldivers 2 cieszy się olśniewającym sukcesem. Ta strzelanka trzecioosobowa od Arrowhead Game od pierwszego dnia zgromadziła ogromną bazę graczy. Dziś gra cieszy się tak dużą popularnością wśród graczy, że na Steamie ma niemal pół miliona jednoczesnych użytkowników.

Helldivers 2: pobite rekordy i osiągnięte kamienie milowe

Helldivers 2 to 24. najczęściej grana gra na platformie Steam wszechczasów. W tej chwili ta nowa gra FPS zgromadziła 409 367 jednoczesnych użytkowników, a zaledwie 24 godziny temu było to 366 000. To czyni ją 24. najczęściej graną grą na Steamie wszechczasów. Obecnie gra jest szóstym najczęściej granym tytułem na Steamie, a wczoraj wieczorem zajmowała drugie miejsce. Co więcej, ta nowa supergwiazda pokonała takie tytuły jak Starfield, GTA 5, No Man’s Sky, Skyrim, Destiny 2, Halo Infinite i wiele innych.

Helldivers 2 robi furorę także na PlayStation Arena. Tytuł ten jest obecnie grą nr 1 w PlayStation Store w Stanach Zjednoczonych, przewyższając legendarne tytuły, takie jak Call of Duty i Fortnite.

Problemy z serwerem dla Helldivers 2

Gracze doświadczają kilku problemów ze względu na duże obciążenie serwerów Helldivers 2. Przy takim napływie graczy w grze serwer kilkakrotnie ulega awarii. W rezultacie wielu graczy nie otrzymuje nagród w grze nawet po ukończeniu gry. Niektórzy gracze są również wyrzucani ze swoich statków w połowie gry.Sytuacja pogorszyła się, gdy wielu graczy zostało rozłączonych w połowie gry.

Na oficjalnym serwerze Discord Arrowhead Games deweloper wyznał, że nie jest w stanie uporać się z bieżącymi problemami serwera. Dlatego firma deweloperska zdecydowała się ograniczyć liczbę jednoczesnych graczy do około 450 000, aby poprawić stabilność serwera i zmniejszyć jego obciążenie.

Z powodu tego błędu serwera ocena gry na Steamie jest obniżona. Pomimo tego, że Helldivers 2 jest obecnie jedną z najczęściej granych gier, uzyskał przyzwoite 7 na 10 punktów.

Jednak ta siódemka została w większości przyznana po licznych skargach i trudnych chwilach ze strony graczy, którzy nie mogli znaleźć gry z powodu dużego obciążenia serwera.

Przyszłość Helldivers 2

Helldivers 2 bije w tej chwili wszelkie rekordy. Zobaczmy, jak daleko może zajść ta strzelanka pierwszoosobowa.

A ty, co myślisz o Helldivers 2? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: fandomwire.com