Najnowsza publikacja: GTA 6, dokładniejsza data premiery?

Grand Theft Auto 6: zaplanowane na 2025 rok, ale możliwe opóźnienie?

Ostatnie raporty finansowe sugerują, że Grand Theft Auto 6 może zostać opóźnione w stosunku do pierwotnej daty premiery.

Oczekuje się, że gra będzie podążać za trendem poprzednich głównych tytułów GTA i może zostać wydana około września lub października. GTA 6 będzie oznaczać powrót Vice City i wprowadzenie pierwszej kobiecej bohaterki serii. Gra będzie dostępna na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a prawdopodobnie pojawi się także wersja na PC.

Grand Theft Auto 6: Szczegóły nowej daty premiery

Firma macierzysta Rockstar Games, twórcy Grand Theft Auto 6, mogła nieumyślnie skrócić okno wydania kolejnej części do „2025 roku”. Wielu fanów z niecierpliwością czeka, aby dowiedzieć się, kiedy dokładnie będą mogli dostać w swoje ręce kolejną dużą grę Rockstar, a najnowszy raport finansowy może dać im jaśniejszy pogląd.

Grand Theft Auto 6 to z pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych gier na horyzoncie. To oczekiwanie można przypisać długiemu okresowi między premierą GTA 5 a ujawnieniem jej kontynuacji dziesięć lat później, okresowi, w którym pojawiło się niezliczona ilość plotek i prawie tyle samo przecieków.

Z najnowszych informacji Take-Two Interactive wynika, że ​​według analityków Nicka McKaya i Michaela Pachtera Grand Theft Auto 6 ukaże się prawdopodobnie dopiero na początku 2025 roku. W tym tygodniu Take-Two skorygowało swoją prognozę na rok finansowy 2025 (od kwietnia 2024 r. do marca 2025 r.) z 8 miliardów dolarów do nieco skromniejszych 7 miliardów dolarów. Najprawdopodobniej oznacza to, że premiera GTA 6 była pierwotnie planowana na początek 2025 roku, ale prawie na pewno wypadła poza ten okres.

Kiedy Grand Theft Auto 6 mogłoby zostać wydane w 2025 roku?

Pomimo konsekwencji ewentualnej premiery poza rokiem 2025, McKay i Pachter podkreślają, że jest mało prawdopodobne, aby gra została całkowicie opóźniona poza rokiem 2025, ale ukaże się później w tym roku. Premiera pod koniec 2025 roku może być tym, czego wielu fanów już oczekiwało, wiedząc, że główne tytuły GTA wychodzą zwykle około września lub października.

Oprócz okna premiery na rok 2025, ujawnienie Grand Theft Auto 6 potwierdziło kilka innych kluczowych szczegółów, takich jak powrót Vice City i dodanie dwóch bohaterek, w tym pierwszej bohaterki serii. Obecnie potwierdzono, że gra zostanie wydana na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, chociaż jeśli tendencje z przeszłości się utrzymają, po wersjach konsolowych najprawdopodobniej pojawi się wersja GTA 6 na PC.

Źródło: gamerant.com