Najnowsza premiera samochodu GTA V wygląda prawie dokładnie jak Chevy Camaro


Seria Grand Theft Auto firmy Rockstar Games zawsze zawierała samochody, które nieco przypominały prawdziwe samochody, tylko o różnych nazwach. Wciąż pamiętam, kiedy byłem zbyt młody, by grać w tak brutalną grę jak GTA: Vice City, moim ulubionym samochodem był Banshee, ponieważ wyglądał jak Corvette C4. Teraz jednak Rockstar właśnie ujawnił nowy samochód dla GTA V i wygląda tak podobnie do innego produktu GM, że jego prawnicy mogą wkrótce wykonać kilka telefonów. Nazywa się Declasse Vigero ZX i wygląda dokładnie tak, jak obecny Chevy Camaro.

Podczas gdy samochody GTA zawsze były podobne do prawdziwych samochodów, ale na tyle różne, aby uniknąć problemów prawnych, ten Vigero ZX przesuwa granice. Nie jest podobny do Camaro — jest cholernie prawie identyczny. To prawie tak, jakby Rockstar nawet nie próbował tego różnicować. Reflektory Vigero mają dokładnie ten sam pasek świetlny LED, tylko zamiast okrągłego reflektora, samochód GTA ma dwa. Samochód GTA ma również ten sam kształt grilla, prawie identyczną wkładkę grilla, te same przednie wloty powietrza, te same lusterka boczne i te same tylne światła. Nawet załamanie słupka C jest takie samo. To cyfrowe zdzierstwo.

Fani gry, zwłaszcza ci, którzy są również fanami Camaro, mogą być z tego zadowoleni, ponieważ dodaje trochę realizmu do gry, jednocześnie pozwalając im prowadzić samochód, który kochają. Jednak nie sądzę, aby GM lub jego prawnicy byli z tego powodu zbyt zadowoleni.

Grałem w większość gier Grand Theft Auto i zawsze starali się, aby ich miasta były jak najbardziej zbliżone do prawdziwych miast. Dodanie realistycznie wyglądających samochodów jest kluczową częścią tego. Mogę więc sobie wyobrazić, że fajnie jest, aby gracze jeździli po mieście, które wygląda jak Camaro, w cyfrowym mieście, które przypomina LA. Mogę też sobie wyobrazić, że GM nie będzie zachwycony posiadaniem wirtualnej kopii jednego jej najsłynniejszych samochodów jeżdżących po tysiącach cyfrowych cywilów.

Masz wskazówki? Wyślij je na adres tips@thedrive.comŹródło : https://www.thedrive.com/news/gta-vs-latest-car-release-looks-almost-exactly-like-a-chevy-camaro