Najlepsze gry GTA wszechczasów (ranking)

Wstęp

Świat gier w otwartym świecie zmienił się wraz z pojawieniem się Grand Theft Auto (GTA). Oferując niezrównaną swobodę, Rockstar stworzył niesamowite gry, które pozostawiły ślad w pokoleniach. W miarę jak zbliża się premiera GTA 6, czas zanurzyć się w świat tej kultowej serii i stworzyć ranking najlepszych gier GTA wszechczasów.

Początki GTA

Nie można zaprzeczyć, że pierwsze Grand Theft Auto położyło podwaliny pod franczyzę. Pomimo swojej prostoty stanowił punkt zwrotny w świecie gier wideo, torując drogę serii coraz bardziej złożonych i wciągających gier.

GTA 2: rozczarowanie

Druga odsłona serii, GTA 2, niestety nie spełniła oczekiwań. Pomimo pewnych ulepszeń wizualnych, rozgrywka była niezgrabna i brakowało jej szaleństwa oryginalnej gry. Kontynuacja, która mogłaby być znacznie lepsza, gdyby popracowano nad nią dłużej.

Początki ery 3D: GTA 3

GTA 3 wyznacza początek ery 3D gier tej serii, oferując oszałamiającą jak na tamte czasy strukturę 3D. Dzięki historii zdrady i zemsty ta gra wyróżnia się jako jedna z najlepszych w serii.

Vice City: klejnot

Vice City doskonale uchwyciło istotę Miami, oferując wciągające i rozrywkowe doświadczenie. Pomimo pewnych słabych punktów pod względem rozgrywki, wrażenia z eksploracji wysp pozostają niezapomniane.

San Andreas: klasyk

Dzięki swojej kultowej postaci i niezapomnianym przygodom San Andreas pozostawiło po sobie ślad i z wielu powodów pozostaje jedną z najbardziej ukochanych gier w serii. Różnorodna rozgrywka i wciągająca narracja sprawiają, że jest to przeżycie, którego nie można przegapić.

Źródło: www.bing.com