Najlepsza zawartość Twitcha, listopad 2022: GTA odzyskuje koronę, Strefa wojny wkracza do rywalizacji


Minęło trochę czasu odkąd GTA V był top dogiem na Twitchu. Ostatni raz zdarzyło się to w lipcu. Liga Legend wyparł go w sierpniu, a następnie VALORANT we wrześniu i Liga ponownie w październiku.

Ale dzięki przypływom i odpływom serwera NoPixel, który w listopadzie ponownie osiągnął szczyt, tytuł Rockstar Games wrócił na szczyt po tym, jak jego oglądalność wzrosła o 7,2 procent, osiągając 102,9 miliona godzin oglądania.

ligi z drugiej strony oglądalność spadła o 40 procent po zakończeniu Mistrzostw 2022, spadając do 95 milionów godzin oglądania. To jednak wystarczyło, by zająć drugie miejsce.

Największą zmianą było jednak odrodzenie Strefa wojny na Twitchu dzięki Warzone 2 wydanie. Przez większą część roku nie był w pierwszej dziesiątce, ale nie tylko dostał się do pierwszej dziesiątki, ale nawet do pierwszej piątki dzięki ogromnemu 143-procentowemu wzrostowi oglądalności.

Obraz za pośrednictwem StreamsCharts

CS:GO to kolejne wyróżnienie. Klasyczna strzelanka rywalizacyjna awansowała z ósmego na trzecie miejsce, ciesząc się 57-procentowym wzrostem liczby godzin oglądania dzięki finałom IEM Rio Major 2022 i BLAST Premier Fall 2022.

Overwatch 2, z drugiej strony, spadł na dół listy, z drugiego w zeszłym miesiącu do szóstego w listopadzie. Można było się tego spodziewać po tak mocnym starcie w pierwszym miesiącu.

Ciekawe, jak sprawy potoczą się w grudniu.

Jest duża szansa GTA będzie nadal dominować, ponieważ większość sezonów e-sportowych ma przerwę w okresie świątecznym, co wpływa na oglądalność tych tytułów. GTAz drugiej strony, wciąż jest kopalnią złota do produkcji treści.Źródło : https://dotesports.com/streaming/news/top-twitch-content-november-2022-gta-reclaims-crown