Najcharyzmatyczniejsze postacie z serii Grand Theft Auto – ranking top 10

Najcharyzmatyczniejsze postacie w serii Grand Theft Auto

Grand Theft Auto to seria gier wideo, która zrodziła wiele charyzmatycznych postaci. Seria jest kontrowersyjna, ale wciąż jest główną postacią w branży gier ponad 25 lat po jej pierwszym wydaniu. Obecnie Grand Theft Auto VI jest w fazie rozwoju, a jej stan magazynowy jest najwyższy w historii.

10. Mały Jakub

W szorstkim, bezwzględnym miejscu takim jak Liberty City, przyjaciele tacy jak Little Jacob są bardzo nieliczni. Jamajski handlarz narkotyków okazuje się jednym z najbardziej niezawodnych sprzymierzeńców Niko Bellica, a obaj dzielą kilka pamiętnych chwil w całej historii.

9. Roman Bellić

Dla fanów Grand Theft Auto IV, trudno zapomnieć o nieustannych telefonach gadatliwego kuzyna bohatera, Romana Bellica. Serbski imigrant przeniósł się do Liberty City 10 lat przed wydarzeniami GTAIVwięc cieszy się, gdy jego kuzyn Niko również przeprowadza się do miasta.

8. Tommy’ego Vercettiego

Jako pierwszy bohater w Grand Theft Auto z aktorem głosowym poprzeczka była ustawiona dość wysoko Grand Theft Auto Vice CityTommy’ego Vercettiego. Tommy Vercetti ma wiele cech charakterystycznych dla bohaterów filmów kryminalnych, takich jak Ojciec chrzestny I człowiek z blizną.

7. Niko Bellic

Jest byłym jugosłowiańskim żołnierzem, który przenosi się do Liberty City w poszukiwaniu nowego startu. Niko Bellic jest znacznie bardziej ponury niż większość Grand Theft Auto bohaterów, ale to nie znaczy, że brakuje mu osobowości.

6. Duży dym

Chociaż Grand Theft Auto franczyza wyprodukowała mnóstwo niezapomnianych postaci, antagoniści niekoniecznie są jej mocną stroną. Na szczęście jeden złoczyńca z Grand Theft Auto: San Andreas odkupuje cały katalog serii: Melvin „Big Smoke” Harris.

5. Tony’ego Prince’a

Jako właściciel klubu nocnego, duża część pracy Tony’ego Prince’a polega na wykorzystywaniu swojego uroku, by przyciągnąć potencjalnych klientów. Tony Prince po raz pierwszy pojawia się w Grand Theft Auto IV, ale to dopiero jego rola w Ballada o geju Tonym DLC, które naprawdę staje się ulubieńcem fanów, którego gracze znają i kochają.

4. Trevora Philipsa

Z Grand Theft Auto Vtrzech bohaterów, Trevor Philips jest najmniej sympatyczny. Były rabuś bankowy wycofał się do życia masowego przestępcy, wykonując wszelkie brudne prace, których potrzebuje, aby zachować swoje liczne wady.

3. Lamara Davisa

Jako najpopularniejszy NPC w Grand Theft Auto franczyzy, Lamar Davis jest rasą samą w sobie. Przebiegły, dowcipny gangster jest zazwyczaj ciężarem w sytuacjach wysokiego napięcia, ale jest jedną z najbardziej ujmujących postaci w grach wideo.

2. Franklina Clintona

Gdy Grand Theft Auto V potwierdził, że powróci do San Andreas, wielu fanów było sceptycznie nastawionych do zdolności franczyzy do odzyskania atrakcyjności Grand Theft Auto: San Andreas. Jednak z