MyMetaverse i Enjin wprowadzają pierwsze grywalne NFT Polkadota na GTA 5 i inne serwery do gier – Wiadomości z europejskiej branży gier


Czas czytania: 2 minuty

Pierwsze NFT w grze zostały wybite na Efinity wraz z uruchomieniem kolekcji MetaHome NFT, która jest natychmiast dostępna w pełnym zestawie gier MyMetaverse. MyMetaverse, firma zajmująca się tworzeniem gier, specjalizująca się w tworzonych przez twórców metawersach z gospodarkami „graj ​​i zarabiaj”, zapewniła, że ​​w momencie premiery NFT pełnią różne funkcje w trzech różnych grach.

MetaHome NFT oferuje unikalne narzędzie do gry w każdym świecie, w którym są rozpoznawane. W Infinity Auto, serwerze MyMetaverse Grand Theft Auto (GTA) 5, przybierają formę rzadkiego pojazdu; w Survival Infinity, serwerze MyMetaverse Minecraft, stają się specjalnym mieczem.

MyMetaverse jest jednym z partnerów ekosystemu, którzy otrzymają wczesny dostęp, aby udostępnić NFT w Efinity, z szeregiem projektów czekających na wdrożenie w nadchodzących tygodniach. Enjin, wiodący ekosystem integracji NFT ze światami wirtualnymi, pomaga budować Efinity, parachain zbudowany na Polkadocie i zaprojektowany, aby umożliwić szybkie i niedrogie transakcje NFT. Wprowadzenie NFT na Efinity, skalowalnej, zdecentralizowanej sieci międzyłańcuchowej zaprojektowanej w celu udostępnienia NFT wszystkim, jest znaczącym kamieniem milowym dla Enjin i następnej generacji blockchainów zbudowanych na Polkadocie.

„Wierzymy, że najcenniejsze NFT to te, które mają największy wpływ na codzienne doświadczenia ludzi. Dzięki użyteczności w trzech oddzielnych grach, kolekcja MetaHome jest eksploracją interoperacyjności między grami opartej na blockchain. Dzięki zestawowi narzędzi Enjin jest to teraz pierwszy grywalny NFT w ekosystemie Polkadot” – powiedział Simon Kertonegoro, dyrektor generalny i założyciel MyMetaverse.

Oprócz serwerów GTA 5 i Minecraft, kolekcja MetaHome działa już w innych tytułach MyMetaverse, w tym w grze MMO Infinity Realms. MyMetaverse wykorzystuje otwartą platformę Enjin do integracji kolekcji MetaHome NFT na swoich serwerach gier.

„Enjin ma być autostradą NFT łączącą studia gier i ich użytkowników z blockchainem. Wykorzystując kompleksowy zestaw narzędzi Enjin i skalowalność parachainu Efinity, jesteśmy podekscytowani współpracą z MyMetaverse w celu integracji NFT z grami AAA, takimi jak GTA 5 – pozwalając graczom na posiadanie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich w ich ulubionych grach ”Witek Radomski, CTO i Współzałożyciel Enjin, powiedział.Źródło : https://europeangaming.eu/portal/latest-news/2022/09/15/121024/mymetaverse-and-enjin-bring-polkadots-first-playable-nfts-to-gta-5-and-other-gaming-servers/