MyMetaverse i Enjin wprowadzają grywalne NFT na serwery Grand Theft Auto V i Minecraft


Chcesz dowiedzieć się, co dalej z branżą gier? Dołącz do kierownictwa gier, aby w październiku na GamesBeat Summit Next dyskutować o rozwijających się częściach branży. Zarejestruj się dziś.


MyMetaverse i Enjin poinformowali, że uruchomili grywalne niewymienne tokeny (NFT) na serwerach gier Grand Theft Auto V i Minecraft.

Kolekcja MyMetaverse „MetaHome” NFT jest pierwszą wybitą na Efinity, parachainie NFT zbudowanym na Polkadocie. MyMetaverse z Sydney w Australii powiedział, że są to pierwsze NFT w grze, które zostały wybite na Efinity za pośrednictwem kolekcji MetaHome NFT. NFT można używać w pełnym zestawie gier MyMeteverse, w tym na serwerach skonfigurowanych przez graczy dla Minecraft i GTA5.

MyMetaverse to firma zajmująca się tworzeniem gier, specjalizująca się w tworzonych przez twórców metawersach z gospodarkami „graj ​​i zarabiaj”. Stwierdzono, że w momencie premiery NFT pełnią różne funkcje w trzech różnych grach.

MetaHome NFT oferuje unikalne narzędzie do gry w każdym świecie, w którym są rozpoznawane. W Infinity Auto, serwerze MyMetaverse Grand Theft Auto (GTA) 5, przybierają formę rzadkiego pojazdu; w Survival Infinity, serwerze MyMetaverse Minecraft, NFT stają się specjalnym mieczem.

Zapytałem, czy te integracje NFT zostały specjalnie zatwierdzone przez Rockstar Games lub Take-Two Interactive, firmy odpowiedzialne za Grand Theft Auto V, lub Microsoft, który jest właścicielem dewelopera Minecraft Mojang.

W odpowiedzi MyMetaverse powiedział w oświadczeniu: „Aby wyjaśnić, NFT zostały wybite na Efinity i mogą być włączone do serwerów gier MyMetaverse Grand Theft Auto i Minecraft. W Infinity Auto, serwerze MyMetaverse Grand Theft Auto (GTA) 5, przybierają formę rzadkiego pojazdu; w Survival Infinity, serwerze MyMetaverse Minecraft, stają się specjalnym mieczem. W odpowiedzi na twoje pytanie, nie są to oficjalne integracje z Rockstar czy Minecraft.”

MyMetaverse jest jednym z partnerów ekosystemu, którzy otrzymają wczesny dostęp, aby udostępnić NFT w Efinity, z szeregiem projektów czekających na wdrożenie w nadchodzących tygodniach. Enjin, ekosystem do integracji NFT ze światami wirtualnymi, pomaga budować Efinity, parachain zbudowany na Polkadocie i zaprojektowany, aby umożliwić szybkie i niedrogie transakcje NFT.

Wprowadzenie NFT na Efinity, skalowalnej, zdecentralizowanej sieci międzyłańcuchowej zaprojektowanej w celu udostępnienia NFT wszystkim, jest kamieniem milowym dla Enjin i nowej generacji blockchainów zbudowanych na Polkadocie, podały firmy.

„Wierzymy, że najcenniejszymi NFT będą te, które mają największy wpływ na codzienne doświadczenia ludzi”, powiedział w oświadczeniu Simon Kertonegoro, dyrektor generalny i założyciel MyMetaverse. „Dzięki użyteczności w trzech oddzielnych grach, kolekcja MetaHome jest eksploracją kompatybilności między grami opartej na blockchain. Dzięki zestawowi narzędzi Enjina jest to teraz pierwsza grywalna NFT w ekosystemie Polkadot.”

Oprócz serwerów GTA 5 i Minecraft, kolekcja MetaHome działa już w innych tytułach MyMetaverse, w tym w grze MMO Infinity Realms. MyMetaverse wykorzystuje otwartą platformę Enjin do integracji kolekcji MetaHome NFT na swoich serwerach gier.

Witek Radomski, CTO Enjin, powiedział w oświadczeniu: „Enjin ma być autostradą NFT łączącą studia gier i ich użytkowników z blockchainem. Wykorzystując kompleksowy zestaw narzędzi Enjin i skalowalność parachainu Efinity, jesteśmy podekscytowani współpracą z MyMetaverse w celu zintegrowania NFT z grami AAA, takimi jak GTA 5 – umożliwiając graczom posiadanie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich w ich ulubionych grach.

Ekskluzywny zestaw studiów gier ma obecnie dostęp do platformy deweloperskiej Efinity, po oficjalnej premierze w marcu. Do najnowszych użytkowników należą Square Enix i Entropia Universe, które dołączają do ekosystemu ponad 100 studiów gier, które budują na Efinity, zanim zostanie udostępniona szerszej społeczności programistów, powiedział Enjin. Enjin buduje również eksploratora blockchain, portfel, rynek i różne narzędzia programistyczne, aby wspierać rozwój Efinity.

MyMetaverse zostało założone w 2018 roku.

Credo GamesBeat w przypadku branży gier „gdzie pasja spotyka się z biznesem”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jakie znaczenie mają dla Ciebie wiadomości — nie tylko jako osoba podejmująca decyzje w studiu gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i cieszyć się nią. Odkryj nasze briefingi.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=632216c82d4340a9bc53e0d1ea8b5d45&url=https%3A%2F%2Fventurebeat.com%2Fgames%2Fmymetaverse-and-enjin-bring-playable-nfts-to-grand-theft-auto-v-and-minecraft-servers%2F&c=6470729811247032298&mkt=fr-fr