Misja Talita – Uratuj prostytutki z Los Santos

Misja Talita – Podnieś świadomość na temat handlu ludźmi w GTA 5

Szwedzka organizacja non-profit Talita stworzyła nowy mod do GTA 5, który ma na celu zwrócenie uwagi na rzeczywiste problemy handlu ludźmi w celach seksualnych.

Organizacja pomaga kobietom uciec od prostytucji i handlu ludźmi w celach seksualnych, a poprzez ten mod ma na celu podniesienie świadomości na temat tych kwestii wśród młodych mężczyzn – kluczowych odbiorców zmiany sposobu myślenia.

Mod zatytułowany Mission Talita zawiera cztery grywalne misje oparte na prawdziwych historiach czterech kobiet, którym organizacja Talita pomogła w latach 2017–2023.

Misja Talita – Uratuj prostytutki z Los Santos

Premiera moda „pokazuje nasze ciągłe zaangażowanie w znajdowanie nowych sposobów uwidocznienia trudnych sytuacji, z którymi boryka się codziennie zbyt wiele kobiet na całym świecie” – powiedziała Anna Sander, współzałożycielka Talita.

Ponieważ GTA jest jedną z najczęściej granych i transmitowanych strumieniowo gier na świecie, premiera Mission Talita działa jak koń trojański, który pozwala nam nawiązać kontakt z publicznością, której pomocy potrzebujemy, aby wprowadzić znaczące i trwałe zmiany.

Mod jest dostępny do pobrania na stronie Talita. Wymagana jest kopia GTA 5.

Źródło: www.eurogamer.net