Mapa GTA VI jest trzy razy większa niż mapa GTA V

Bardzo oczekiwane ogłoszenie

Po ponad dziesięciu latach od pierwszej prezentacji GTA 5 Rockstar wreszcie jest gotowy zaprezentować GTA 6. Po wielu latach spekulacji oficjalna premiera nastąpi w grudniu. Fani tej gry wideo wielokrotnie podkreślali swoją niecierpliwość, biorąc pod uwagę, że na tę grę czekano od kilku lat. Jednak niektóre fragmenty gry wyciekły już w zeszłym roku.

Świat trzy razy większy

Liczne plotki, przecieki i informacje na temat gry ujawniły różne szczegóły, które wciąż oscylują pomiędzy pewnymi a niepewnymi. W zeszłym roku rozmawialiśmy o różnych lokalizacjach w grze, fabule, głównych bohaterach i wielu innych kwestiach. Łącząc te informacje, jeden z fanów doszedł do wniosku, że mapa GTA 6 będzie trzy razy większa niż Los Santos w GTA V.

As Jasona z GTA 6 udostępnił przybliżoną mapę na Twitterze, wykorzystując współrzędne z poprzednich przecieków i plotek związanych z GTA 6, a także oszacował jej całkowity rozmiar. Akcja gry będzie toczyć się w Vice City, a odległość między tymi współrzędnymi wskazuje na mapę znacznie większą niż Los Santos. Odległość pomiędzy Vice City a Port Gellhorn jest równa całej mapie GTA 5. Obliczenia te wskazują na około trzykrotny wzrost obszaru gry w porównaniu do poprzedniego GTA. Jednak niektóre części mapy mogą również zostać usunięte z ostatecznej wersji GTA 6.

Wiedza o gwiazdach rocka

W przeciwieństwie do innych studiów, Rockstar zyskało reputację dzięki żywym lokacjom, które są niezbędne w każdej grze Grand Theft Auto, i oczekuje się, że tradycja ta będzie kontynuowana w następnej grze.

Jednak wszystkie te informacje to nadal tylko domysły i obliczenia oparte na wcześniejszych informacjach, zarówno zweryfikowanych, jak i niezweryfikowanych. Mamy nadzieję, że powinniśmy dowiedzieć się więcej w przyszłym miesiącu.

Źródło: www.bing.com