Mapa GTA 5 w porównaniu z nocnym miastem Cyberpunk 2077


Jeśli chodzi o największe mapy wirtualnych przestrzeni, Grand Theft Auto 5 jest panującym mistrzem, obok innych wielkich mistrzów otwartego świata, takich jak Skyrim oraz Cyberpunk 2077 – ale robi GTA 5jasne Los Santos lub Cyberpunk 2077ciemniejsze, oświetlone neonami Night City ostatecznie domaga się największego? Odpowiedź może nie być tak prosta, jak mogłoby się wydawać.


Obie gry oferują graczom gigantyczne, szczegółowe pejzaże miejskie, które stanowią tło dla fascynujących historii z mnóstwem aktywności (legalnych i innych) oraz ogromnymi obsadami żywych postaci. Porównanie tych dwóch bezpośrednio natrafia na szereg potencjalnych problemów, ponieważ miasta ostatecznie nie są do siebie podobne pod wieloma względami, mimo że są metropoliami o znacznych rozmiarach z mnóstwem zakamarków, w których można się zgubić. Ale jest wystarczająco dużo punktów porównawczych aby było to interesujące badanie.

SCRERENANT WIDEO DNIA

Powiązane: Co mapa GTA 6 może pożyczyć z Los Santos GTA 5

Cyberpunk 2077mapa otwartego świata wypada korzystnie w porównaniu z wieloma podobnymi grami zarówno pod względem skali, jak i szczegółów, ale niektóre z tych atutów są również wspólne dla GTA 5mapa. Obie gry skupiają się bardziej na rozrastaniu się miast niż coś takiego Skyrim lub trochę Far cry gier, co oznacza, że ​​ich mapy są stosunkowo gęstsze od architektury i mniej zależne od otwartej, naturalnej przestrzeni. To odróżnia je od czegoś takiego jak Oddech Dziczy, który ma mniejsze miasta położone pośród rozległego świata równin, gór, rzek i dolin. Na pewno nikt by nie oskarżył DOŁ lub Skyrim pozbawionych szczegółów (a większość gier z otwartym światem, kładących nacisk na dziką przyrodę, eksplorację lub przetrwanie, jest tworzonych z myślą o innym rodzaju szczegółów), ale pokazują je również na bardzo różne sposoby, z ogólnie mniejszą wertykalnością i oczekiwaniem dłuższe wędrówki, gdy gracze poruszają się po świecie. GTA 5 oraz Cyberpunk 2077 przyjąć zdecydowanie różne podejścia.


Miasto Los Santos w GTA 5 to ogromna mapa otwartego świata

Aby rozpocząć jakiekolwiek porównanie, należy obliczyć ogólną wielkość miasta każdej gry – często nie lada wyczyn matematyczny, gdy oficjalne dane od dewelopera lub wydawcy nie są dostępne. Na szczęście oddani fani, tacy jak domriccobene, dostarczyli coś, co wydaje się wystarczająco solidne, aby przejść zbiórkę w celu szczegółowego porównania.

Podczas gdy pełną metodologię widać na obrazie na szczycie samego postu, w skrócie „skrypt symulujący LiDAR” (lub Light Detection And Ranging) został użyty do przyjrzenia się próbkom elewacji i wygenerowania końcowej siatki GTA 5świat z dokładnymi pomiarami. Daje to końcowy wynik nieco ponad 80 kilometrów kwadratowych całkowitej powierzchni i zakres wysokości od -290 metrów (lub -951 stóp) do 805,19 metrów (lub 2641 stóp). Nie są to nieistotne pomiary, jak się okazuje: Jak duże SkyrimWłaściwie mapa została oszacowana przez Martina Sojkę na nieco ponad 37 km². Dany Skyrimreputacja jednego z najdłużej trwających otwartych światów w grach, z wieloma fanami aktywnie grającymi 11 lat po premierze, GTA 5 posiadanie tego, co wydaje się być dwukrotnie większe, jest bardzo imponujące.

Istnieją jednak dalsze niuanse, które się zmniejszają GTA 5ogólny rozmiar mapy. W tym samym wątku, domriccobene odnosi się do porównania GTA 5ziemia i woda. Co zaskakujące, 36% całego grywalnego obszaru to ocean, pozostawiając tylko około 51,3 km² lądu, który gracze mogą odkrywać na piechotę. Podczas gdy GTA 5Ocean jest z pewnością żeglowny łodzią i nie jest tylko pustą przestrzenią, niewiele można porównać z samym lądem. Chociaż ogólna miara masy lądowej jest nieco większa niż Skyrimpytanie przy porównaniu do Cyberpunk 2077Mapa staje się bardziej o tym, który jest gęstszy z interesującymi szczegółami – i być może ma większą pionowość.

Mapa Cyberpunk 2077 pokazuje wertykalność Night City na każdym kroku

Cyberpunk 2077Night City różni się od Los Santos pod kilkoma kluczowymi względami. Przede wszystkim jest to futurystyczna metropolia osadzona w epoce zaawansowanych technologii, co zmienia pewne elementy układu miasta. Pod względem wielkości zdecydowanie przegrywa GTA 5jak Twinfinite oszacował ogólne wymiary na około 43,5 km². To około połowa wielkości GTA 5ogólna mapa, choć z pewnością znacznie bliższa jej całkowitej masie lądowej.

Powiązane: Cyberpunk 2077: Dlaczego w Night City nie ma ptaków

Tam, gdzie to się komplikuje, bierze się pod uwagę, o ile wyższy Cyberpunk 2077Nocne miasto jest, z wieloma możliwościami trybu fotograficznego z punktów widokowych na dachu. Trudno jest zdobyć twarde dane, ale nie można zaprzeczyć, że Night City jest środowiskiem, które opiera się na pionie w sposób, w jaki Los Santos po prostu nie. Los Santos jest bliżej prawdziwego miasta, rozplanowanego rozsądnie w sposób, który jest łatwy do przemierzenia dla graczy i postaci AI. Night City jest fantastyczne, z ogromnymi budynkami, które majaczą na horyzoncie, od wieżowców po siedziby megakorporacji. Nie wszystkie z nich pozwalają na eksplorację gracza, chociaż jest wiele momentów z głównej historii, które to robią, a ci, którzy zboczą z utartych ścieżek, odkryją, że istnieje wiele sposobów skalowania dachów, balkonów i billboardów Cyberpunk 2077gęste dzielnice.

Do tego, GTA 5Otwarty świat w pełni wykorzystuje bardziej wiejskie i naturalne przestrzenie, w których jest mniej do zrobienia. Dodaje to oczywiście znacznej różnorodności (w końcu sam rozmiar lub gęstość nie są jedynymi godnymi uwagi miarami mapy), ale Cyberpunk 2077Miasto ma stosunkowo mniej (i mniejsze) przestrzeni pozamiejskich. Chociaż nie można dokładnie powiedzieć, na ile te dodatkowe wymiary równoważą gęstość i pionowość Cyberpunk 2077względne uczucie upakowania więcej na cal kwadratowy w stosunku do GTA 5Jest nieco większy, z pewnością widać, że jest coś więcej do rozważenia niż sama powierzchnia.

W końcu obaj GTA 5 oraz Cyberpunk 2077 oferują fizycznie i mechanicznie podobne doświadczenia, ale każdy robi to poprzez środowisko, które jest charakterem samym w sobie, z odrębną osobowością, która go wyróżnia. Podczas gdy bezpośrednie porównanie między tymi dwoma może być myciem, jeśli chodzi o ogłoszenie zwycięzcy, ze zbyt wieloma zmiennymi, w których brakuje danych do ostatecznego porównania, można z całą pewnością powiedzieć, że te gry zapewniają parę najbardziej wciągających wirtualnych miast, jakie kiedykolwiek widziano w Gry. Fani obu GTA 5 oraz Cyberpunk 2077 są fanami nie bez powodu i od przyszłych gier zależeć będzie, jeśli będą mogli przebić te wirtualne miasta.

Źródło: domriccobene/Reddit (2), Martin Sojka, TwinfiniteŹródło : https://screenrant.com/gta-5-cyberpunk-2077-map-size-compared-big/