Lawrence Sullivan, znany również jako Florida Joker, w najnowszym filmie udziela Rockstar Games „ostatecznego ostrzeżenia”, po czym grozi, że połączy siły z hakerem GTA 6

Niezwykła postać w aferze GTA 6

Od czasu wypuszczenia przez Rockstar Games pierwszego zwiastuna GTA 6 4 grudnia 2023 roku studio przyciąga uwagę opinii publicznej. Podczas gdy niektórzy gracze wykorzystali popularność wczesnych materiałów do tworzenia teorii i spekulacji na temat kolejnego tytułu, inni, jak Lawrence Sullivan, zareagowali na tę wiadomość zupełnie inaczej.

Lawrence Sullivan, lepiej znany jako „Florida Joker”, w mediach społecznościowych grozi Rockstar Games podjęciem kroków prawnych. Jego popularność gwałtownie wzrosła, gdy stwierdził, że postać ze zwiastuna GTA 6 ma podobne podobieństwo. Następnie wyraził przekonanie, że jego wizerunek został skradziony przez firmę i należy mu się odszkodowanie za ten niesprawiedliwy czyn.

Chociaż niektórzy sugerują, że Sullivan może próbować wykorzystać szum wokół GTA 6, aby zdobyć więcej obserwujących, jego najnowszy ruch może być postrzegany jako niestosowny w świetle ostatnich wydarzeń.

„Florida Joker” stawia ultimatum twórcom GTA 6

W niedawnym filmie opublikowanym w mediach społecznościowych „Florida Joker” ostrzegł Rockstar Games, że zbliża się termin płatności. Film pokazuje Sullivana wyłaniającego się zza drzewa, ubranego w więzienny kombinezon, z włosami ufarbowanymi na fioletowo i kawałkiem materiału zawiązanym na szyi, z napisem „GTA, musimy porozmawiać”.

Sullivan zaczyna od wyjaśnienia, że ​​jest coraz częściej zauważany w miejscach publicznych i że prawie nie może zaznać spokoju. Powiedział: „GTA, musimy porozmawiać, to ostatnia pobudka, jestem ciągle nękany, gdziekolwiek się udaję. Nie mogę nawet zjeść pizzy, żeby ktoś mnie nie zapytał, czy jestem Jokerem z GTA. Nie, nie możesz zrobić zdjęcia, jem.

Mimo rosnącej popularności po pierwszych wypowiedziach, wydaje się, że Sullivan nie ma zamiaru rezygnować z przekonania Rockstara do zapłacenia mu pokaźnej sumy.

W kontynuacji swojego wymagającego wideo „Florida Joker” wyjaśnia również, ile chce od studia. Chociaż wcześniejsza prośba z zeszłego miesiąca opiewała na 5 milionów dolarów, Sullivan ma na myśli nową kwotę. Oświadcza: „Od miesiąca daję wam darmową reklamę. Chcę moje pieniądze. Moje urodziny są 11 stycznia. Jeśli nie skontaktujesz się ze mną trzy dni po moich urodzinach, żądam 10 milionów dolarów. 10 milionów dolarów za moje cierpienie i szkody. „.

Groźby Lawrence’a Sullivana dotyczące wykorzystania hakera do GTA 6

Pod koniec filmu „Florida Joker” ogłasza ostatnią broń, której, jak twierdzi, użyje przeciwko Rockstar.

W 2022 roku 18-letni haker Arion Kurtaj był odpowiedzialny za kradzież 100 GB wysoce poufnych danych ze studia GTA 6. Od tego czasu Kurtaj został schwytany i osadzony w więzieniu za przestępstwa komputerowe, skazany na dożywocie.

W swoim najnowszym oświadczeniu Sullivan wykorzystuje hakera GTA 6 jako broń przeciwko społeczeństwu. Wyjaśnia, mówiąc: „Nie wsadzisz mnie do więzienia, GTA. Nie umieścisz mnie w szpitalu psychiatrycznym. Baw się ze mną, zaraz wyciągnę tego dzieciaka ze szpitala psychiatrycznego.

Jasne jest, że Sullivan ma na myśli Kurtaja i chociaż może to być tylko gra dla „Florida Jokera”, może nie być zabawna dla Rockstar Games. Włamanie, które miało miejsce dwa lata temu, było niezwykle szkodliwe i według doniesień spowodowało wielomilionowe straty firmy.

W połączeniu z faktem, że niedawno zhakowano firmę Insomniac Games, co spowodowało utratę danych intelektualnych i osobistych, może to zwiastować przyszłe kłopoty dla Sullivana. Społeczność graczy jest z pewnością bardziej podatna na zagrożenia hakerskie po tym, jak poprzednie incydenty zdewastowały studia gier.

Chociaż czyn „Florida Jokera” może być w takim samym stopniu żartem, jak sugeruje jego samozwańczy tytuł, trudno sobie wyobrazić, że twórcy Rockstar uznają takie zachowanie za komiczne. Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę, że zaledwie dwa lata temu ponieśli oni konsekwencje prawdziwego włamania.

Źródło: fandomwire.com