Korzystając z obliczonych wyników, mapa dla GTA 6 prawdopodobnie będzie miała mniej więcej taką samą wysokość jak mapa GTA 5


W weekend dowiedzieliśmy się wiele o nowej grze Rockstars z przecieku. Zmieniłeś ustawienia Vice City, wprowadziłeś dwóch bohaterów i ulepszyłeś grę. Co nie jest jasne w tym przecieku, to skala mapy. Jednak przybliżone szacunki pokazują, że mapa może być dwa razy większa niż Los Santos z GTA 5 (Linux) (en).

Te założenia opierają się na różnych współrzędnych dostrzeżonych na krawędziach. Lokalizacje wskazują pozycję postaci w grze. Na przykład mogłem sprawdzić, czy lokalizacja to -7191. Mapa współczesnego wicemiasta raczej nie pojawi się w prostokątach, ale mapa globalna będzie oparta na prostokątnych siatkach. Przynajmniej tak się dzieje w większości gier. Oznacza to, że oprócz wartości -91 może być -7191.

Redditor Jumbo04 uważa, że ​​mapa może mieć wymiary 14382 x 14382 jednostek, zakładając, że punkt odniesienia znajduje się w centrum mapy. Wentylator zauważył, że zmieniono współrzędne, więc jakaś jednostka na mapie równa się jednemu metrowi.

Jeśli współrzędne 0,0 znajdują się na środku mapy, całkowita powierzchnia wyniesie 206,8 kilometrów kwadratowych. Dla porównania, GTA 5, który mierzy około 80 km, jest zwykle kalkulacją netto.

Jeśli wyniki są dokładne, Vice City w GTA 6 może być dwa razy większe od Los Santos, o ile dotyczy wody i innych obszarów miasta. Jumbo04 uruchomił lokalną mapę opartą na współrzędnych.

Jednak redditorzy mogą nie być do końca poprawni. Mapa GTA VI mogłaby być jeszcze większa, wykraczając poza znalezione wartości. Ale bez większej liczby współrzędnych nadal trudno jest wywnioskować. Zobaczysz w swoich oczach wiele interesujących rzeczy.Źródło : https://game-news24.com/2022/09/21/using-calculated-results-a-map-for-gta-6-is-likely-to-be-about-the-same-height-as-the-gta-5-map/