Kontrowersje w Rockstar Games wokół obowiązkowego powrotu pracowników na potrzeby prac nad GTA 6

Skandal w Rockstar Games: obowiązek powrotu do biura wywołuje u ludzi dreszcze

Reakcja personelu i społeczności graczy

Rockstar Games znajduje się w centrum kontrowersji, gdy wśród jego zespołu programistów i społeczności graczy narasta niezadowolenie w związku z decyzją firmy o nałożeniu od kwietnia na wszystkich pracowników pełnoetatowej pracy biurowej. Kontrowersyjne posunięcie ma związek z końcowymi etapami prac nad długo oczekiwanym Grand Theft Auto 6 (GTA 6), a Rockstar twierdzi, że osobista współpraca jest niezbędna do zapewnienia jakości i bezpieczeństwa gry.

Szefowa wydawnictwa Rockstar, Jenn Kolbe, powołała się na obawy związane z wydajnością i bezpieczeństwem, wspominając o poważnym wycieku w 2022 r., który ujawnił szczegóły dotyczące symulatora przestępczości. Kolbe argumentował, że wymaganie od pracowników pracy w biurze pozwoli firmie dostarczyć GTA 6 na pożądanym poziomie jakości i dopracowania, zgodnie z ambitnym planem działania gry, podaje IGN.

Obawy pracowników

Wyjaśnienie to nie przekonało jednak wielu deweloperów, którzy przenieśli się na platformy społecznościowe, zwłaszcza X (dawniej Twitter), do wyrażenia swojej frustracji. Deweloperzy wyrazili obawy dotyczące wpływu na ich równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, niektórzy twierdzą, że będą zmuszeni do powrotu do biura ze względu na zwolnienia. Były pracownik Bungie napisał na Twitterze: „Wymogi powrotu do biura to zwolnienia”.

Wewnętrzne niezadowolenie i obawy pracowników nie ograniczają się do krytyki zewnętrznej, a raporty sugerują nawet, że niektórzy pracownicy Rockstar Games są niezadowoleni z obowiązkowego powrotu do biura. Anonimowe źródła w firmie ujawniły obawy dotyczące potencjalnego naruszenia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, twierdząc, że praca w domu była „ratunkiem dla wielu z nas”. Pracownicy namawiali Rockstar Games do ponownego rozważenia swojej decyzji i współpracy z personelem w celu znalezienia rozwiązań korzystnych dla obu stron.

Proszę o ponowne rozpatrzenie decyzji

Firma planuje wyłączyć technologię zdalnego dostępu 15 kwietnia, zmuszając pracowników do powrotu do biura lub rozważenia odejścia. Rockstar Games zostało wezwane do ponownego rozważenia swojego stanowiska i faworyzowania rozwiązań opartych na współpracy, które uwzględniają dobro i preferencje pracowników.

Źródło: www.bing.com