Kierowca wpada na autostradę, aby uciec przed policją, ale zostaje złapany na czas

Szalony pościg z policją

Osoba próbowała wyprzedzić policję stanową Arkansas, przejeżdżając obok wysp parkingowych, nasypów benzynowych i osiągając prędkość znacznie przekraczającą 100 mil na godzinę, ale bez powodzenia.

Inna osoba również błędnie wierzyła, że ​​uda im się uniknąć policji stanowej Arkansas.

Po poprowadzeniu funkcjonariuszy w pościg z prędkością 241 km/h władze zderzyły się z uciekającym pojazdem.

Teraz kierowcy grozi szereg zarzutów, ale wyszedł już za kaucją.

Ryzyko wycieku

Ucieczka przed policją nigdy nie jest dobrym pomysłem, ale jest to szczególnie niebezpieczne, gdy próbujesz uciec przed policją znaną ze swojej taktyki pościgowej. Policja stanowa Arkansas nie owija w bawełnę i pokazała, że ​​jest gotowa zaryzykować własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych, aby złapać uciekającą osobę.

Kierowca Dodge’a Chargera przekonał się o tym na własnej skórze, próbując uciec wczesnym rankiem 30 czerwca.

Pościg rozpoczął się na I-630, na południe od centrum Little Rock. Kierowca niemal natychmiast przyspieszył do ponad 209 km/h i wyłączył światła, próbując ominąć policję. Następnie kieruje się na zachód drogą I-30, utrzymując prędkość dwukrotnie większą niż dopuszczalna. W pewnym momencie możesz pomyśleć, że Dodge zniknął. Funkcjonariusze ledwo ją dogonili, zanim uciekła z rampy wyjściowej.

Gdy doganiają sprawcę, kierowca dodge’a próbuje uciec na parking, przejeżdżając przez trawiasty nasyp, a następnie przez wyspę parkingową, zanim zdaje sobie sprawę, że funkcjonariusze wciąż są tuż za nim. Następnie kieruje się na odizolowaną dwupasmową drogę, a policja stanowa Arkansas reaguje, stosując technikę PIT. Uderzyli sedanem, częściowo wjeżdżając do rowu i wyciągając kierowcę z auta.

Konsekwencje wycieku

Należy zauważyć, że taktyka ucieczki przed policją stanową Arkansas (i innymi wydziałami) nie jest bezprecedensowa. W ciągu ostatniego roku opisaliśmy co najmniej dwa przypadki, w których kierowcom udało się uciec i nie dać się złapać.

W jednym przypadku kierowca miał do dyspozycji Shelby Mustang, a w innym była to Corvette. Czarna Corvette zrobiła to samo policji w Teksasie. W tym przypadku wygląda na to, że kierowca nie miał ani mocy, ani umiejętności, aby uciec.

Z opisu filmu wynika, że ​​kierowcą, o którym mowa, jest Toribio Ruiz. Lokalne źródła wydają się potwierdzać, że osoba przypominająca kierowcę została zatrzymana tego samego dnia i usłyszała zarzuty prowadzenia pojazdu z zawieszonym prawem jazdy, lekkomyślności, ucieczki ze skrajną obojętnością, prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz wielkiej kradzieży. Został zwolniony 1 lipca za kaucją w wysokości 30 000 dolarów.

Źródło: www.carscoops.com