Jak zainstalować mody w GTA 5

Dlaczego GTA 5 nadal zarabia duże pieniądze

gry Rockstar, twórca słynnego *Grand Theft Auto* wydaje się nie spieszyć się z wydaniem kolejnej wersji gry, zwłaszcza że GTA 5 mimo upływu ponad dziesięciu lat nadal przynosi znaczne przychody. Powtarzalność gry jest czynnikiem wpływającym na jej sukces, ale dzieje się tak również dlatego, że gracze mogą z łatwością modyfikować grę na komputerze PC.

Po co modyfikować grę GTA 5

Niektóre mody do GTA 5 mogą oferować nowe wrażenia z gry, wprowadzać zmiany w interfejsie użytkownika itp. Ze względu na długowieczność istnieje wiele modów, które warto wypróbować. Ten poradnik zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące instalowania modów do GTA 5 na PC, a także inne przydatne informacje.

Jak zainstalować mody w GTA 5

Oto jak zainstalować mody w GTA 5:

Pobierz i zainstaluj Script Hook V. Wyodrębnij pliki i przenieś ScriptHookV.dll i dinput8.dll do głównego folderu GTA 5.

Pomocne jest również zainstalowanie Menedżera Modów, aby skonfigurować mody dla różnych kluczy, aby uniknąć nakładania się i/lub usunięcia modów, których już nie potrzebujesz.

Po wykonaniu niezbędnych kroków możesz pobierać mody z różnych stron, ale robisz to na własne ryzyko, ponieważ mogą one zainfekować Twój komputer wirusami. Odwiedź stronę informacyjną każdego moda, aby dowiedzieć się, jak go zainstalować.

Zauważyć

Rockstar Games nie zabroniło graczom instalowania modów w samodzielnym trybie fabularnym, ale to samo nie dotyczy trybu sieciowego. Zanim przejdziesz do trybu online, musisz upewnić się, że wszystkie modyfikacje są wyłączone, aby uniknąć trwałego bana.

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie mody da się wyłączyć, dlatego też trzeba uważać, które mody instalować wcześniej.

Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć mody przed uruchomieniem GTA Online na Steamie, wykonaj następujące czynności:

Wyszukaj GTA 5 w swojej bibliotece Steam. Kliknij grę prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości. Znajdź i kliknij opcję Pliki lokalne. Wybierz opcję Sprawdź integralność pamięci podręcznej gier.

Ten proces spowoduje ponowne pobranie oryginalnych plików gry i usunięcie wszystkich modów, co oznacza, że ​​w razie potrzeby będziesz musiał je ponownie zainstalować później.

Źródło: gamerant.com