Jak szybko i bezpiecznie przenieść GTA V na inny dysk?


Jak przenieść GTA z HDD na SSD?

„Pewnego dnia kupiłem nowy dysk SSD, aby zastąpić stary dysk twardy w nadziei, że uzyskam lepszą wydajność w grach. Chcę grać w GTA V na tym dysku SSD, ale nie chcę go ponownie pobierać, ponieważ zajmuje to dużo czasu. Czy istnieje sposób na bezpośrednie przeniesienie GTA V na inny dysk bez ponownego pobierania? Doceniam to.”

Po co przenosić GTA V na inny dysk?

Grand Theft Auto V to przygodowa gra akcji z 2013 roku opracowana przez Rockstar. Jest to pierwsza główna pozycja w serii Grand Theft Auto od czasu Grand Theft Auto IV z 2008 roku. W tej grze gracze rozpoczną własne przygody w Los Santos, niebezpiecznym mieście pełnym zarówno zbrodni, jak i możliwości, ocierając się o ludzi ze wszystkich klas, handlując narkotykami z lokalnymi kartelami i mordując wrogów.

GTA V ma rozmiar 72 GB, co zajmuje sporo miejsca. Z biegiem czasu podczas gry może być generowanych jeszcze więcej niepotrzebnych plików, takich jak pliki cookie i pliki. W związku z tym od czasu do czasu mogą wystąpić problemy, takie jak dysk D lub dysk C, a także częste awarie. W takim przypadku wielu graczy próbuje przenieść GTA V na inny dysk. Ponadto niektórzy z nich kupują dyski SSD, aby uzyskać lepszą wydajność w grze i chcą przenieść na nią grę.

Ale dlaczego nie pobrać gry ponownie na inny dysk? Jak wspomniałem powyżej, GTA V ma 72 GB, co jest dużym rozmiarem, jeśli pobierze go ponownie, może to zająć dużo czasu, szczególnie dla osób, które nie mają bardzo dobrego połączenia sieciowego.

Jak przenieść GTA V na inny dysk w 2 różnych sytuacjach?

Ogólnie rzecz biorąc, są 2 miejsca, w których można pobrać pełną grę GTA V. Jednym z nich jest Steam, a drugim EPIC. Obie są popularnymi na całym świecie platformami dystrybucji gier i mają bardzo dużą bazę użytkowników. Jednak jeśli chodzi o przeniesienie GTA V na inny dysk, sposób jest inny.

Dla GTA V na Steam

Steam to najpopularniejsza platforma dystrybucji gier firmy Valve, która została po raz pierwszy uruchomiona we wrześniu 2003 roku jako samodzielny klient oprogramowania, który zapewnia automatyczną aktualizację swoich gier. Steam później rozszerzył się o gry od zewnętrznych wydawców.

Jak przenieść GTA V na inny dysk Steam? Właściwie możesz to zrobić w ustawieniach Steam bez pomocy zewnętrznych narzędzi programowych.

1. Najpierw uruchom Steam. Następnie wybierz „Steam” > Ustawienia” > „Pobrane” > „FOLDER BIBLIOTEK STEMAA”.

2. Naciśnij „DODAJ FOLDER BIBLIOTEKI”, wybierz dysk docelowy, naciśnij „NOWY FOLDER” i wpisz nazwę katalogu.

ok

3. Wróć do głównego interfejsu, kliknij prawym przyciskiem myszy GTA V i wybierz „Właściwości”.

nieruchomości

4. Naciśnij „PLIKÓW LOKALNYCH” i wybierz „PRZENIEŚ FOLDER INSTALACJI”.

pliki lokalne

5. Naciśnij „MOVE FOLDER”, aby rozpocząć transfer.

przenieś folder

Za kilka sekund proces zostanie zakończony. Kliknij przycisk „Zamknij”, aby wyjść.

Dla GTA V w EPIC

Epic Games to amerykański producent i wydawca gier wideo i oprogramowania. Ponieważ nie zapewnia żadnych dodatkowych łatwych opcji przenoszenia gier między różnymi dyskami, musimy znaleźć inne obejście, jeśli chcesz przenieść GTA V na większą partycję lub nowy dysk SSD. Tym razem polecam AOMEI Partition Assistant Professional, potężne i przyjazne dla użytkownika narzędzie do zarządzania dyskami. Dzięki funkcji „App Mover” możesz przenosić aplikacje, w tym gry, OneDrive i Microsoft Office, z jednego dysku na drugi bez utraty danych. Ponadto obsługuje klonowanie dysku, jeśli chcesz skopiować całe dane z jednego dysku na drugi.

Uwaga: To oprogramowanie można również zastosować do Steam GTA V.

Jak przenieść GTA V na inne gry EPIC z napędem? Pobierz demo najlepszego menedżera dysków, aby zrobić to bez żadnych przeszkód.

Pobierz demo Wygraj 11/10/8,1/8/7/7/XP

Bezpieczne pobieranie

Krok 1. Zainstaluj i uruchom AOMEI Partition Assistant Professional. Kliknij „Wszystkie narzędzia” > „Przenoszenie aplikacji”.

przenoszenie aplikacji

Krok 2. Wybierz dysk, na którym jest zainstalowane GTA V i naciśnij „Dalej”, aby kontynuować.

Następny

Krok 3. Zaznacz GTA V i ustaw cel podróży. Po zakończeniu kliknij „Przenieś”.

kleszcz

Krok 4. Naciśnij „OK”, gdy pojawi się monit z ostrzeżeniem, a transfer rozpocznie się.

ok

Krok 5. Po zakończeniu kliknij „Zakończ”.

koniec

Wniosek

Jak przenieść GTA V na inny dysk? Ponieważ zarówno Steam, jak i EPIC oferują tę grę do pobrania, mają różne metody przesyłania. Jak wspomniano powyżej, możesz wykonać operację przenoszenia za pomocą ustawień Steam; Jeśli chodzi o EPIC GTA V, musisz użyć narzędzia programowego innej firmy AOMEI Partition Assistant Professional, aby to zrobić. Jeśli chcesz używać tego oprogramowania na serwerach PC, wypróbuj wersję Server.Source : https://www.diskpart.com/articles/how-to-move-gta-v-to-another-drive-0825.html