Zdjęcie za pośrednictwem Rockstar North

Wszyscy wiedzą, że miasto Los Santos jest ogromne, nie mówiąc już o obrzeżach Sandy Shores i hrabstwa Blaine. Chociaż jazda po rozległym krajobrazie GTA V jest z pewnością opcją i znacznie lepszą niż chodzenie, nadal nie ma porównania do latania.

Oczywiście, żeby latać samolotem, najpierw trzeba się nauczyć.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak latać samolotem w Grant Theft Auto 5 (GTA V).

Jak latać samolotem w Grand Theft Auto 5 (GTA V)

W przeciwieństwie do samochodów, motocykli i łodzi, obsługa samolotu wymaga odrobiny praktyki. Ponieważ musisz zrozumieć tajniki startu i lądowania samolotu, aby uniknąć upadku.

Związane z: GTA VI – wszystko, co wiemy do tej pory, w tym data premiery

Oto kroki, które musisz podjąć, aby bezpiecznie i skutecznie latać samolotem w GTA V:

  1. Znajdź samolot – To może wydawać się oczywiste, ale pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to znaleźć sobie samolot. Najszybszym sposobem na to jest otwarcie telefonu i kupienie go na „elitastravel.com”. Pamiętaj, że aby posiadać samolot (lub helikopter), najpierw musisz mieć miejsce do jego przechowywania. Na szczęście możesz zacząć kupować hangary lotnicze po wykonaniu misji Trevora o nazwie „Nervous Ron”.
  2. Lecieć samolotem – Kiedy już masz samolot, następnym krokiem jest uruchomienie silników i pilotowanie. Można to zrobić, naciskając R2 (dla PlayStation) lub RT (dla Xbox) po wejściu do samolotu. Który przyspieszy wirniki, dopóki nie nabierzesz wystarczającej prędkości, aby rozpocząć wznoszenie. Następnie możesz nacisnąć L3, aby schować podwozie i użyć lewego drążka analogowego, aby manewrować samolotem w górę, w dół, w lewo lub w prawo.
  3. Wyląduj samolotem – Dalej jest trudna część; lądowanie. Aby to zrobić, będziesz chciał utrzymać samolot tak poziomo, jak to możliwe, gdy powoli schodzisz w kierunku ziemi poniżej. Będziesz także chciał znaleźć otwartą przestrzeń z długim pasem ziemi, aby móc bezpiecznie zatrzymać samolot po kontakcie z ziemią. Pamiętaj, że będziesz musiał ponownie nacisnąć L3, zanim wylądujesz, aby aktywować podwozie, a wszelkie wyboje lub nierówne powierzchnie zwiększą ryzyko wypadku.

To wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak latać samolotem w Grand Theft Auto 5 (GTA V). Koniecznie sprawdź niektóre z naszych innych treści GTA tutaj w Gamer Journalist. Na przykład jak szybko zarabiać pieniądze w GTA Online lub najlepsze samochody do wykorzystania w GTA V.