Jak bezpiecznie instalować mody i zarządzać nimi w Grand Theft Auto 5

Jak zainstalować mody w Grand Theft Auto 5

Grand Theft Auto 5 nadal generuje znaczne kwoty pieniędzy, mimo że jest niedostępny od ponad dziesięciu lat. Niektórzy uważają, że Rockstar Games nie spieszy się z kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto. Popularność gry można przypisać jej powtarzalności, ale także temu, że gracze mogą po prostu modyfikować grę na swoich domowych komputerach.

Korzyści z instalowania modów

Instalowanie modów w Grand Theft Auto 5 pozwala użytkownikom doświadczyć nowych wrażeń, zmienić interfejs użytkownika i nie tylko. Ponadto, ponieważ arcydzieło Rockstar Games istnieje już od jakiegoś czasu, istnieje wiele interesujących modów do odkrycia.

Przewodnik po instalowaniu modów w Grand Theft Auto 5

Oto jak zainstalować mody w Grand Theft Auto 5:

1. Pobierz Script Hook V i zainstaluj go na swoim komputerze.

Po rozpakowaniu plików przenieś pliki ScriptHookV.dll i dinput8.dll do głównego folderu Grand Theft Auto 5.

2. Zainstaluj niezbędne komponenty

Microsoft.NET Framework, pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C++ dla Visual Studio 2019 (x64) i rozszerzenie Script Hook V to dodatkowe komponenty, które należy zainstalować, aby móc korzystać z niektórych modyfikacji. Pamiętaj o przeniesieniu następujących plików z rozszerzenia Script Hook V do katalogu z grą:

  • Plik ScriptHookVDotNet.asi
  • Plik ScriptHookVDotNet2.dll
  • Plik ScriptHookVDotNet3.dll

3. Zainstaluj menedżera modów

Wskazane jest również zainstalowanie menedżera modów, aby skonfigurować mody za pomocą oddzielnych kluczy, aby uniknąć nakładania się i/lub odinstalować mody, których już nie potrzebujesz.

Środki ostrożności, które należy podjąć

Nie można powiedzieć, że Rockstar Games zakazało graczom instalowania modów w trybie fabularnym dla pojedynczego gracza, jednak nie dotyczy to trybu online. Przed przejściem do trybu online upewnij się, że wszystkie mody są wyłączone. W przeciwnym razie ryzykujesz trwałym zablokowaniem.

Należy pamiętać, że nie wszystkie modyfikacje można zatrzymać, dlatego należy zachować ostrożność przy wyborze modów, które instalujesz.

Wyłącz mody dla trybu online

Oto, co musisz zrobić, aby wyłączyć mody przed uruchomieniem Grand Theft Auto Online na Steamie, jeśli nie masz pewności, jak postępować:

  • Odkryj Grand Theft Auto 5 w swojej kolekcji Steam.
  • Kliknij grę prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do właściwości gry.
  • Znajdź folder plików lokalnych i kliknij go.
  • Kliknij opcję Sprawdź integralność pamięci podręcznej gry.

Podczas tej procedury oryginalne pliki gry zostaną ponownie pobrane, a wszystkie modyfikacje zostaną usunięte. Oznacza to, że będziesz musiał je ponownie zainstalować, jeśli będziesz ich potrzebować w przyszłości.

Źródło: gamesideology.com