Istnieje ryzyko, że GTA 6 stanie się niegrywalne dla milionów graczy bez wsparcia dla starszych konsol

Hype na Grand Theft Auto VI (GTA VI lub GTA 6) osiągnął punkt wrzenia. Fani z niecierpliwością czekali na jakiekolwiek wieści na temat wyczekiwanej nowej odsłony serii Grand Theft Auto, lecz Rockstar Games milczało. Jednak niedawny raport rzucił nieco światła na premierę gry.

GTA VI pominie konsole ostatniej generacji

Według raportu GAMINGbible, GTA VI ma pominąć konsole ostatniej generacji i trafić wyłącznie na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC. Oznacza to, że wielu graczy, którzy nie zmodernizowali swoich konsol, nie będzie mogło grać w grę w momencie premiery.

Chociaż jest prawdopodobne, że większość graczy przejdzie na sprzęt nowej generacji do 2025 roku, nadal będą miliony graczy, którzy zostaną pominięci i nie będą mogli od razu doświadczyć GTA VI.

Aktywny rozwój i plotki

W lutym ubiegłego roku Rockstar Games ogłosiło, że GTA VI aktywnie pracuje. Firma oświadczyła, że ​​w każdym nowym projekcie stara się przewyższyć swoje dotychczasowe osiągnięcia i potwierdziła, że ​​trwają prace nad kolejnym wpisem z tej serii.

Krążą plotki na temat gry, włączając w to spekulacje, że mapa będzie większa i z czasem może się zmieniać i ewoluować, podobnie jak ma to miejsce w Fortnite. Warto zauważyć, że zarówno znany przeciekacz Call of Duty, jak i reporter Bloomberga przewidzieli datę premiery GTA VI na rok 2024 lub 2025.

Rockstar Games podobno wstrzymało nawet rozwój innych projektów, aby przeznaczyć więcej zasobów na GTA VI, dając jasno do zrozumienia, że ​​gra jest dla studia najwyższym priorytetem.

Końcowe przemyślenia

GTA VI wywołało ogromne emocje wśród fanów, ale wiadomość, że prawdopodobnie pominie konsole ostatniej generacji, wielu rozczarowała. Pomimo tego niepowodzenia, aktywny rozwój gry i plotki dotyczące daty jej premiery podtrzymały ten szum. Po sukcesie swojego poprzednika, GTA V, nie jest zaskoczeniem, że gracze z niecierpliwością czekają na kolejną odsłonę serii Grand Theft Auto. Czas pokaże, kiedy w końcu GTA VI będzie dostępne dla wszystkich, ale do tego czasu fani mogą jedynie spekulować i przewidywać jego premierę.

Źródło: www.bing.com