Hacki GTA Online pogarszają się, gdy gracze ostrzegają, by „w ogóle nie grać”


W ciągu ostatnich kilku dni pecetowa wersja GTA Online była nękana przez niektóre z najbardziej złośliwych hacków i exploitów, jakie kiedykolwiek widziała platforma. Przez lata hacki GTA Online były ciągłym i kłopotliwym problemem, ale ta nowa fala, która podobno jest napędzana przez wyciek kodu źródłowego GTA 5, który miał miejsce w 2022 roku, jest na zupełnie innym poziomie.

W przypadku graczy logujących się bez zapory ogniowej może się zdarzyć kilka rzeczy. Mogli odkryć, że ich statystyki zostały całkowicie zmodyfikowane, ich konta zbanowane, ich dane uszkodzone, a ich komputery miały wpływ na szczególnie agresywny silnik oszukujący.

Nie ryzykuj

Kiedy na Twitterze pojawiły się wiadomości dotyczące tej nowej fali exploitów i hacków, gracze natychmiast zaczęli doradzać graczom, aby nawet nie logowali się do GTA Online. W miarę rozpowszechniania się hacków umożliwiających częściowe zdalne wykonanie kodu, dostarczane są menu modów, które pozwalają oszustom manipulować kilkoma kluczowymi aspektami gry.

Według informatora, @TezFunz2 na Twitterze, zespoły bezpieczeństwa Rockstar są w pełni zaangażowane i ciężko pracują nad obecną sytuacją, ale fani są zaniepokojeni – i nie bez powodu. W zeszłym roku doszło do jednego z największych włamań w historii gier, kiedy to skradziono i rozprowadzono kod źródłowy GTA 5 wraz z prawie 100 GB zawartości z nadchodzącego projektu GTA 6.

Rockstar Games ma ostatnio ciężki okres, i to nie tylko w ramach serii Grand Theft Auto. W zeszłym roku fani oskarżyli dewelopera o ostateczne porzucenie ogromnej części swojej społeczności, zasadniczo unikając wnoszenia jakiejkolwiek dodatkowej wartości do platformy Red Dead Online.

Dopóki ta niepokojąca sytuacja się nie skończy, gracze GTA Online na PC powinni zainwestować w rygorystyczną zaporę ogniową lub w ogóle unikać grania w tę grę.


Aby uzyskać więcej wiadomości od Insider Gaming, sprawdź naszą relację z potwierdzenia 343 Industries, że na razie zachowa kontrolę nad franczyzą Halo.

Źródło : https://insider-gaming.com/gta-online-hacks/