GTAV i GTA Online świętują dziś swoje 10-lecie: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość historycznego hitu

10 lat temu Grand Theft Auto V ukazało się na PS3 i Xbox 360. Dwa tygodnie później pojawiło się GTA Online, internetowa strona gry, która była w stanie uwieść graczy swoimi możliwościami i ambicjami większymi niż poprzednie gry wieloosobowe z firma. Od tego czasu GTA V nieustannie bije rekordy sprzedaży, czy to na konsolach kolejnych generacji (PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X|S), czy na PC.

Sukces GTA V zaczął nabierać kształtu wraz z wypuszczeniem pierwszego zwiastuna w listopadzie 2011 roku. Pomimo tego, że Internet jest mniej obecny w naszym życiu, a sieci społecznościowe mniej hałaśliwe, zwiastun zgromadził do tej pory ponad 88 milionów wyświetleń. W tym zwiastunie wszystko było idealne, od muzyki po wskazówki dotyczące miejsca i czasu gry.GTA V było w stanie zachwycić graczy, którzy czekali tylko na jedno: wreszcie będą mogli zagrać w tę grę na swojej konsoli.

A sukces był obecny od pierwszego dnia. Gra zarobiła ponad 800 milionów dolarów w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery, co jest nie lada osiągnięciem. Z budżetem wynoszącym 266 milionów dolarów, GTA V jest uważane za jedną z najdroższych gier w historii. Ale gra szybko się zwróciła, osiągając ponad 1 miliard dolarów w zaledwie 72 godziny. Rekordy, którym wiele gier nie może dorównać.

Ale sukces GTA V nie ogranicza się do wyników sprzedaży. Gra jest pełna mrugnięć, odniesień i tajemnic, których odkrycie zajęło tygodnie, a nawet miesiące. Rockstar stworzył w GTA V ogromny świat, w którym gracze mogą się zgubić i znaleźć wszelkiego rodzaju niespodzianki. Od UFO, przez Wielką Stopę, po stare dowcipy z poprzednich gier – w tej grze zawsze jest coś do odkrycia.

Jest też GTA Online, internetowa część GTA V, która miała skomplikowaną premierę, ale która odniosła prawdziwy sukces. Pierwsi gracze napotkali wiele problemów, od trudności z połączeniem się z niestabilnymi serwerami po utratę postaci i postępu. Ale Rockstar wiedział, jak zareagować i przekształcił GTA Online w wyjątkowe doświadczenie online. Tryb sieciowy sprawdził się na tyle dobrze, że wydano go nawet niezależnie od kampanii dla pojedynczego gracza.

Od chwili premiery Rockstar kontynuuje prace nad GTA Online, oferując nową zawartość i bezpłatne aktualizacje wzbogacające rozgrywkę. Od luksusowych kasyn, przez prywatne wyspy, po misje ze znanymi raperami, GTA Online wciąż się odnawia i oferuje graczom nowe możliwości.

Dziś, 10 lat po premierze, GTA V jest nadal bardzo obecne. Regularne aktualizacje Rockstar i kreatywność społeczności graczy, zwłaszcza na PC, sprawiają, że gra nie odchodzi w zapomnienie. Ulepszenia techniczne i mody umożliwiają grę w GTA V z jeszcze bardziej realistyczną grafiką i imponującymi efektami.

Podsumowując, Grand Theft Auto V jest prawdziwym fenomenem od czasu premiery 10 lat temu. Gra pobiła wszelkie rekordy sprzedaży i zjednała sobie graczy swoim ogromnym światem i nieskończonymi możliwościami. GTA Online dodało do rozgrywki ekscytujący wymiar sieciowy i nadal regularnie dostarcza nową zawartość, aby uszczęśliwić fanów. Krótko mówiąc, GTA V to gra, o której zapamiętuje się przez wiele lat.

Źródło: www.ruetir.com