GTA VI: Potwierdzono premierę jesienią 2025 roku na PS5 i Xbox Series X|S

Grand Theft Auto 6: wkrótce na PC?

Przyszłość Grand Theft Auto 6

Kiedy Take-Two Interactive i Rockstar Games wypuściły zwiastun zapowiadający Grand Theft Auto 6, ujawniono jedynie, że zostanie on wydany na Xbox Series X|S i PlayStation 5. Miałoby to nastąpić po premierze tej samej platformy co Grand Theft Auto 5, kiedy ukazała się w 2013 roku na PlayStation 3 i Xbox 360.

Oczekiwania graczy PC

Wywiad z dyrektorem generalnym Take-Two, Straussem Zelnickiem, mógł zasugerować, że GTA 6 ukaże się na PC. Zelnick został o to zapytany: „Ogłosiłeś, że GTA VI na PS5 i Xbox Series jest ostateczną decyzją, czy nie? » Oto, co powiedział Strauss Zelnick: „No cóż, o ile wiem, brak ogłoszenia nie jest czymś, co może być ostateczne, ponieważ jedyne, co dzieje się po braku reklamy, to chyba reklama lub ciągły brak reklamy, myślę, że to też mogłoby się zdarzyć. Nie wydaje mi się, żeby ani jedno, ani drugie było ostateczne. Rockstar ma jednak podejście do platform, które widzieliśmy już wcześniej, i w odpowiednim czasie ogłosi więcej. Naprawdę uważam, że właściwą strategią dla naszej firmy jest bycie tam, gdzie jest konsument, a historycznie rzecz biorąc, to, co zrobiła ta firma, to docieranie do konsumentów, gdziekolwiek się znajdują, niezależnie od platformy, która z biegiem czasu będzie miała sens. »

Ogłoszenie nieco obiegło tę kwestię, ale ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza premierze GTA 6 na PC. Wspomina jednak, że Rockstar Games ma historię na platformach, którą widzieliśmy już w Red Dead Redemption 2 i Grand Theft Auto 5 Na razie wygląda na to, że GTA 6 ukaże się na obu konsolach, a inne platformy pojawią się później.

Dziękujemy firmie Rockstar Intel za tę informację

Ogłoszono nową datę premiery

Kiedy Rockstar Games po raz pierwszy zapowiadało Grand Theft Auto VI, wierzono, że ukaże się ono wiosną 2025 roku. Take-Two Interactive i Rockstar ogłosiły, że GTA 6 ukaże się jesienią 2025 roku, podobnie jak jego poprzednik.

Źródło: rectifygaming.com