GTA V wycina treści, które uważano za transfobiczne


Wygląda na to, że wersje nowej generacji GTA V mają pewne zmiany, które usuwają niektóre treści transfobiczne.

Chociaż GTA V było ogólnie grą docenianą przez krytyków, błędem byłoby stwierdzenie, że nie było jej krytyki, kiedy została wydana. Można argumentować, że jest to gra parodystyczna, ale czasami po prostu zaszła za daleko. Po pierwsze, ta niesławna scena tortur po prostu nie była konieczna. I była pewna ilość mizoginii, która wydawała się po prostu złośliwa. Co więcej, GTA V miało też pewne momenty transfobiczne, chociaż wydaje się, że wersje nowej generacji gry zostały usunięte.

Użytkownik Twittera Kirsty Cloud zwrócił uwagę na te zmiany. Zauważyła, że ​​wydaje się, że Rockstar „wyłączył trans karykatury lub „drag queens” przed tarłem poza Kakadu”.

Cloud powiedział, że ci NPC są nadal obecni w trybie reżysera. Ale opcje dialogowe, które pozwalają graczom kwestionować NPC w związku z używaniem hormonów, zostały wyłączone.

Czy były inne zmiany?

To nie jedyna zmiana w grze. Użytkownik Reddita, JayProspero, zwrócił uwagę, że Captain Spacetoy Interstella Transgender z wymienną figurką genitaliów został usunięty ze ściany w E&E. Prawdopodobnie nie wymaga wyjaśnienia, dlaczego cała ta sprawa jest transfobiczna.

W tweecie Cloud wskazała, jak to może się zmienić w wyniku OutMakingGames, brytyjskiej grupy LGBTQ+ działającej w branży gier, która napisała list otwarty do Rockstar Games, prosząc studio o zbadanie obrazu „trans” w GTA V. i osoby zróżnicowane pod względem płci”. Chociaż Rockstar nie skomentował sytuacji, więc trudno powiedzieć, dlaczego te zmiany miały miejsce.

Walki na Ukrainie powodują, że rodziny uciekają ze swoich domów. Proszę dawaj teraz, aby ratować życie i chronić ludzi w potrzebie. Wpłać dzisiaj!

KUPUJ Z GAMEBYTE!

Wraz z najnowszymi grami, gadżetami i akcesoriami, GameByte Shop ma epicki program punktów lojalnościowych – zdobywasz punkty za każdego 1 GBP, które wydasz, aby wymienić na ogromne rabaty!

Zapisz się również do naszego biuletynu, aby otrzymywać powiadomienia o upadkach konsol nowej generacji, ofertach i nie tylko. Pamiętaj, że GameByte Shop jest dostępny tylko dla klientów z Wielkiej Brytanii.

Wyróżnione zdjęcie: Rockstar

Źródło : https://www.gamebyte.com/gta-v-transphobic-content-cut/