GTA V sprzedało się w ponad 5 milionach egzemplarzy w czwartym kwartale 2023 roku

Grand Theft Auto V w dalszym ciągu imponuje gwałtownie rosnącą sprzedażą

Grand Theft Auto V, arcydzieło Rockstara dotyczące otwartego świata, dominuje na rynku od ponad dekady i nadal błyszczy jasno. Podczas ogłoszenia wyników za czwarty kwartał 2023 r. Take-Two Interactive, spółka matka Rockstar Games, ujawniła imponujące kwartalne wyniki sprzedaży.

GTA V zmierza w stronę progu 200 milionów sprzedanych egzemplarzy

Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, omówił sukces GTA V i ujawnił, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy gra sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy, co daje w sumie 190 milionów sprzedanych egzemplarzy w porównaniu do 185 milionów w sierpniu. Dzięki temu wynikowi GTA V zajmuje drugie miejsce wśród najlepiej sprzedających się gier wszechczasów, zaraz za Minecraftem (300 mln). Tak naprawdę Rockstar ujawnił, że kolejna część GTA zostanie ogłoszona jeszcze w tym roku, a plotki sugerują, że gra prawdopodobnie zostanie przesunięta na rok 2025. Oznacza to, że jeśli GTA V będzie nadal sprzedawać się w tym samym tempie, wkrótce przekroczy 200 milion marek.

Tylko 10 milionów egzemplarzy dzieli GTA V od progu 200 milionów sprzedanych egzemplarzy

Take-Two powiedział, że ich występ odzwierciedla „lepsze niż oczekiwano” wyniki Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online, a także Red Dead Redemption 2, drugiego bestsellera Rockstar, który również sprzedał się w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy w ostatnich trzech miesięcy, co daje łączną sprzedaż wynoszącą 57 milionów.

Inne szczegóły ujawniono podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej zarobków Take-Two

Take-Two zamierza w najbliższej przyszłości zarabiać na Cfx.re, a wraz ze zbliżającą się premierą GTA VI ciekawie będzie zobaczyć, jak to się potoczy. Plotka o opóźnieniu GTA 6 może również nie mieć wpływu na jego premierę, ponieważ Zelnick jest optymistą, że strajk SAG-AFTRA wkrótce się zakończy.

GTA VI: wydanie, które jest nadal aktualne

Wydawał się przekonany, że premiera gry nie zostanie opóźniona, co sugeruje, że podkłady głosowe w grze mogły już zostać sfinalizowane, a gra znajduje się właśnie w końcowej fazie rozwoju. Na razie to wszystko, co wiemy, ale możesz mieć pewność, że będziemy Cię na bieżąco informować, gdy tylko pojawią się nowe informacje.

Źródło: appuals.com