GTA V – ponad 180 mln sprzedanych egzemplarzy | Take-Two Interactive

GTA V sprzedaje się nadal świetnie: osiągnięto ponad 180 milionów sprzedanych egzemplarzy

GTA V jest nadal gigantem sprzedaży w świecie gier, ponieważ niedawno osiągnęła imponujący kamień milowy w postaci ponad 180 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie od czasu premiery. Jest to zgodne z niedawnym raportem o zarobkach firmy macierzystej Rockstar Games i wydawcy Take-Two Interactive, który zgłosił ogromne liczby wraz z przewidywaniem całkiem dużego roku w 2024 roku.

Według Take-Two, GTA V osiągnął ponad miliard dolarów w sprzedaży detalicznej „szybciej niż jakiekolwiek wydawnictwo rozrywkowe w historii”. Pięć milionów egzemplarzy GTA V sprzedano również tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Firma dodała, że całkowita sprzedaż na GTA seria ma obecnie ponad 400 milionów sprzedanych egzemplarzy, co z łatwością czyni ją jedną z najbardziej dochodowych marek IP w grach. Oczywiście jest wiele rzeczy, na które można oczekiwać w przyszłości, jak stwierdził Take-Two: „aktywny rozwój dla następnego wpisu w Grand Theft Auto seria jest w toku”.

Sprzedaż innych gier w serii

Dodatkowo Grand Theft Auto serii, Take-Two poinformowało również o sprzedaży red Dead Redemption franczyzy, która sprzedała ponad 75 milionów egzemplarzy na całym świecie. Red Dead Redemption 2 sprzedał się w ponad 53 milionach egzemplarzy i pozostaje drugim najlepiej sprzedającym się tytułem w Stanach Zjednoczonych pod względem sprzedaży w dolarach w ciągu ostatnich pięciu lat.

Popularność GTA Online

Chociaż historia jest zdecydowanie świetna, dla wielu graczy nadal jest dużym zainteresowaniem GTA Online co przyczynia się do ogromnych rocznych przychodów Take-Two.

Jeśli nadal jakoś nie grałeś lub nie kupiłeś GTA V za życia gra często trafia na wyprzedaże i być może warto się z nią zapoznać wcześniej GTA 6 przybywa.

CZYTAJ WIĘCEJ – GTA 6 może zostać wydane już w 2024 roku według Take-Two

Źródło: Take-Two Interactive.