Grand Theft Auto V – rekord sprzedaży i miliony dolarów przychodu

Grand Theft Auto V nadal sprzedaje się świetnie, a seria osiąga nowe rekordy

Grand Theft Auto V jest grą, która została wydana 10 lat temu i mimo wielu reedycji, wciąż sprzedaje się świetnie. Według najnowszego sprawozdania budżetowego Take-Two Interactive, seria GTA sprzedała się w łącznej liczbie 400 milionów egzemplarzy na całym świecie, a GTA V stanowi 45% wszystkich przesyłek, co daje 180 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Duża różnorodność platform i ciągła sprzedaż

Grand Theft Auto V jest najdłużej wydawaną pojedynczą grą z serii i dostępna jest na wiele generacji konsol, w tym Xbox 360/PS3, Xbox One/PS4, Xbox Series X/S i PS5, a także na PC w wielu witrynach sklepowych, takich jak Steam, Epic Games Store i program uruchamiający Rockstar. Dzięki temu gra jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców, co z pewnością pomaga w osiągnięciu tak wysokich wyników sprzedaży.

Generowanie milionów dolarów przychodu

Ponadto, zarówno GTA V, jak i GTA Online nadal generują miliony dolarów przychodu kwartalnie. Kierownictwo Take-Two zauważa, że ​​połączenie trybu gry premium GTA i trybu online było trzecim co do wielkości istotnym wkładem w jego rezerwacje netto w wysokości 5,28 miliarda dolarów.

Przyszłość serii Grand Theft Auto

Take-Two zapowiada, że w okresie FY25 (który trwa od kwietnia 2024 do marca 2025) może zostać uruchomiona kolejna część serii – GTA 6. Firma przewiduje, że zarobi ponad 8 miliardów dolarów w rezerwacjach netto, co jest prawie 2,5 miliarda dolarów więcej niż jej obecne rezerwacje. Tylko franczyza tak duża jak Grand Theft Auto może osiągnąć taki wynik.

Źródło: Tweaktown.