GTA V osiąga 170 milionów egzemplarzy, sprzedaż spowalnia zyski Aroged


Porównując sukces do sukcesów innych gier, trudno zmierzyć sukces gier. Często słyszeliśmy, jak wydawcy i twórcy gier radośnie ogłaszają, że ich produkty osiągnęły liczbę milionów lub dziesiątek milionów kopii, które mogą się wydarzyć w ciągu roku. W przypadku bardziej niszowych gier nawet setki tysięcy egzemplarzy są już satysfakcjonujące. Po raz drugi widzisz gigantycznego giganta, takiego jak GTA V, horda dziesiątek milionów kopii przekroczyła już setki. Może się to zdarzyć, ale nie dla zysku.

W swoim najnowszym raporcie finansowym Take Two Interactive z przyjemnością informuje, że GTA V sprzedało się w ponad 170 milionach kopii na różne platformy. Czy to interesujące? Codziennie wyjaśnia szereg sprzedaży. GTA V sprzedało się tylko w 1 milionie egzemplarzy w ostatnim kwartale. Mimo że jest urocza jak na starą grę, jest to najniższa kwartalna sprzedaż GTA V od czasu jej premiery w 2013 roku. Dla porównania, sprzedał około 5 milionów kopii wczoraj w lutym 2022 roku.

1,70 miliona egzemplarzy osiągniętych przez GTA V zostało sprzedanych tak szybko, jak to możliwe, ale sprzedaż spadła.

To spowolnienie jest oczywiście racjonalnym przerażeniem dla gry, która ponownie wprowadziła swój pierwszy rok, zwłaszcza w związku z potwierdzeniem, że najnowsza seria GTA VI jest obecnie aktywnie rozwijana. Jak o tobie? Kupiłeś niedawno GTA V?Źródło : https://game-news24.com/2022/11/11/gta-v-is-reaching-170-million-copies-sales-slow-aroged-s-profits/